Menu

Ale odkrycie! (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788365373304 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Irene Venturi 
  • Wydawnictwo Esteri 
  • Ilość stron 144 
  • Rok wydania 2016 

Opis

Jak w interesujący i dostępny sposób wytłumaczyć dziecku trudne zagadnienie matematyczne lub fizyczne, które poznaje w szkole? Jak zachęcić, żeby chciało ono pogłębić swoją wiedzę i rozbudzić w sobie zainteresowanie przedmiotami ścisłymi i nie tylko? z całą pewnością „Ale odkrycie!" będzie w tej dziedzinie wyśmienitą pomocą, gdyż o najważniejszych pomysłach i wynalazkach w historii ludzkości opowiada językiem legend i przykuwających uwagę opowieści. W ten sposób dzieci mogą dowiedzieć się, kim byli wielcy, znani uczeni, np. Archimedes, Tales, Pitagoras albo Galileusz, jak i kiedy powstała luneta lub kiedy wzbił się w powietrze pierwszy balon i jakich pasażerów uniósł w niebo. A może komuś bardziej przypadnie do gustu historia o tym, kto wymyślił szachy, piorunochron bądź obfite machiny oblężnicze miotające kamienie?

Takich ciekawych opowieści w tej książeczce jest istotnie więcej, bo czyż nie jest fascynującym odkryciem świadomość, iż muzyka istnieje dzięki matematyce, a człowiek nauczył się wznosić ciężkie kamienne bloki za pomocą prostych narzędzi, obserwując maleńkie mrówki?

Dzięki tak inspirującej lekturze może kiedyś i Twoje dziecko zakrzyknie wzorem starożytnego uczonego: „Eureka, eureka!".

Podtytuł: Historie elektryzujących pomysłów
Tytuł oryginału: Che scoperta! Storie di idee fulminanti
ISBN: 9788365373304
Kod paskowy: 9788365373304
Autorzy: Venturi Irene
Tłumaczenie: Nicewicz-Staszowska Ewa
Wydanie: 1
Rok wydania: 2016
Kod wydawcy: 43278
Miejscowość: Wrocław
liczba stron: 144
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 17.0x22.5cm
Głębokość (mm): 10
Waga: 0.385
Język oryginału: włoski
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.