Menu

Biblia w świecie mitów (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788377202456 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Jelonek Tomasz (ks.) 
  • Wydawnictwo PETRUS 
  • Ilość stron 330 
  • Rok wydania 2015 

Opis

Biblia w świecie mitów. W powszechnej świadomości funkcjonują dwa modele myślenia. Według jednego z nich, Biblia nie ma żadnej szczególnej wartości i trzeba ją zaliczyć do mitów, rozumianych jako pierwotne i fałszywe poznanie prymitywnych kultur. Według innego sposobu myślenia Biblia jako księga święta, poprzez żydów i chrześcijan uważana za Słowo Boga, daleka jest od mitycznego sposobu myślenia, a ewentualne podobieństwa są wyłącznie drugorzędne. Oba te sposoby ujęcia stosunku Biblii i mitów są zupełnie błędne, najczęściej z powodu błędnych pojęć, które głoszone były poprzez zróżnicowane pseudoautorytety.

Potrzeba zatem na ogół sprecyzowania pojęć, a następnie wyprostowania pseudonaukowych fałszów, żeby zrozumieć wartość mitu jako sposobu ludzkiego poznania, aby potem zrozumieć, że Biblia, która powstała w czasach powszechnego panowania myślenia mitycznego, pisana po ludzku i dla ludzi, w wielkim stopniu posługuje się mitem i w jego języku wyraża swoje wzniosłe treści.

Mit nie jest jedynym sposobem przemawiania Biblii, a mit wykorzystywany w Biblii ma swoje szczególne oblicze, niemniej nie można zrozumieć treści biblijnych bez nauczenia się odczytywania ich w języku mitu.

Książka podejmuje wspomniane tu zagadnienia, choć ze względu na ogrom materiału nie może go wyczerpać. Wskazuje jednak drogi, którymi rozumienie Biblii musi podążyć, jeżeli nie chce wikłać się w sprzecznościach, których na historycznej drodze poznawania Biblii nie brakowało.

ISBN: 9788377202456
Kod paskowy: 9788377202456
Autorzy: Jelonek Tomasz
Wydanie: 1
Rok wydania: 2015
Kod wydawcy: 31150
liczba tomów: 1
Miejscowość: Kraków
ilość stron: 328
Oprawa: Twarda
PKWiU: 58.11.1
Format: 13.5x20.0cm
Głębokość (mm): 32
Waga: 0.425
Język oryginału: polski
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.