Menu

Co warto wiedzieć o zwierzętach - Wiesław Błach (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788375176254 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Wiesław Błach 
  • Wydawnictwo Greg 
  • Ilość stron 64 
  • Rok wydania 2016 

Opisnajlepszy podarunek dla nieznacznego miłośnika zwierząt!

Co warto wiedzieć o zwierzętach to zbiór wesołych, kilkulinijkowych, prostych w czytaniu wierszyków, z których każdy poświęcony jest niebanalnemu gatunkowi zwierzęcia. Opisywane zwierzęta pogrupowane są według kontynentów. To jedyne wydanie, w którym każdemu wierszykowi towarzyszy efektowne zdjęcie pokazujące zwierzę w jego naturalnym środowisku.

Wierszyki mają walor edukacyjny - podają ciekawostki, fakty, niebanalne informacje o zwierzętach, które są w nich prezentowane. Wielką atrakcją książki jest instynktownie prosta „skala groźności", która pozwala dowiedzieć się, czy dane zwierzę jest dla człowieka niegroźne, groźne czy też zaliczamy je do zwierząt najmocniej niebezpiecznych.

Oprócz fotografii książeczka pełna jest także wesołych rysunków, istotnie barwna, dopracowana estetycznie i przyciągająca oko.

Serdecznie polecamy każdemu dziecku, które kocha zwierzęta!

recenzje

(...) wszystkie zwierzaczki w tej książce są pogrupowane według kontynentów, na których dany zwierzak typowo (bądź wyłącznie) występuje. Oczywiście ta publikacja jest bardzo za śladowa, żeby pomieścić je tu wszystkie, lecz autor na jej kartach zamieścił te przede wszystkim spotykane i najciekawsze gatunki, które bez wątpienia zainteresują nasze dzieciaczki. A w jaki sposób je nam tu pokazał? niezwykle prościutko. Jest tu bowiem fotografie każdego z nich, wesoły rysunek, i wierszyk omawiający najważniejsze informacje na jego temat. A pod każdą rymowanką są trzy kropeczki. Niekiedy są one całe zamalowane, innym razem tylko niektóre z nich. Kropeczki te to skala groźności danego stworzenia dla człowieka. Jeśli wszystkie trzy kropeczki są zamalowane na biało - lepiej takiego zwierzaka mijać z daleka. Jeśli natomiast tylko jedno - możemy nie obawiać się takiego spotkania.(...) choć książeczka ta wygląda niezwykle niepozornie - gromadzi w sobie bardzo dużo treści. Co prawda wierszyki na temat każdego z tych zwierząt są naprawdę nad wyraz króciutkie, ale nie zapominajmy o tym, iż to lektura skierowana raczej do maluchów, zatem gdyby były one dłuższe, mogłyby znudzić minimalnego czytelnika. A tak - wszystko jest jak być powinno.

ksiazeczki-synka-i-coreczki.blogspot.comAutorzy: Wiesław Błach
EAN: 9788375176254
Format: 170 x 245 mm
liczba stron: 64
ISBN: 978-83-7517-625-4
Oprawa: broszurowa
Rok wydania: 2017
Wydawnictwo: Greg

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.