Menu

Czarek Komarek [Krings Antoon]

Cechy produktu

  • ISBN 9788377918500 
  • Wydawnictwo Siedmioróg 

Opis

Słodkie minimalne zwierzątka są linią książeczek dla najmłodszych zwolenników prawidłowej literatury i efektownych ilustracji. Każda książeczka jest bajkową opowieścią o innym zwierzątku: Nineczce Biedroneczce, Kamilku Motylku, Juleczce Mróweczce, Maruszce Muszce, Jadwisi Żółwisi, Leszku Weszku, Lucynce Świetlince, prawidłowółce Pszczółce, Felku Trzmielku i Toniku Pasikoniku. Charyzmatyczni bohaterowie opowieści zamieszkują te same ogrodowe strony i znakomicie się znają. Każda opowieść charakteryzuje się ciekawą, niejednokrotnie wzruszającą fabułą i głębokim moralnym przesłaniem. Książeczki są bogato ilustrowane niepowtarzalnymi, pełnymi wdzięku obrazkami.
linia Słodkie drobne zwierzątka powstała we Francji (tytuł oryginału Drôles de petites betes). Jest wydawana od 1994 roku przez znanego wydawcę Gallimarda, który opublikował do dnia dzisiejszego sześćdziesiąt tytułów.. Seria jest tłumaczona na mnóstwo języków. Jednocześnie we Francji, jak i w Anglii, Stanach Zjednoczonych i w wielu innych krajach bije rekordy sprzedawalności. Ogromny sukces Słodkich minimalnych zwierzątek nakłonił wydawcę francuskiego do stworzenia całej gamy produktów towarzyszących. We Francji, w Ameryce i wielu innych krajach istnieją dziesiątki książeczek aktywizujących, gier planszowych, gier komputerowych, zabawek, a choćby talerzy i ubrań z bohaterami opowieści. Istnieją także telewizyjne filmy animowane, kręcona jest także wysokonakładowa produkcja kinowa, która będzie miała premierę we Francji 16 grudnia bieżącego roku.
Autorem książeczek o małych zwierzątkach jest wybitny francuski pisarz, poeta i ilustrator książek dziecięcych Antoon Krings. Książeczki są tłumaczone na język polski poprzez Tamarę Michałowską, autorkę wielu modnych książek dla dzieci, pomiędzy innymi Bajek rozśmieszajek, atrakcyjnych bajek dla kochanych dzieci czy Skarbnicy polskich bajek, baśni i legend.
Kamilek Motylek uwielbia latać z kwiatka na kwiatek. Ale pewnego ranka zastaje wszystkie kwiaty zamknięte. Co się stało? Kamilek pragnie rozszyfrować niemiłą zagadkę i wszczyna dochodzenie. Okazuje się,zagadkowy nocny motyl grający na trąbce urządza w ogrodzie całonocne bale…

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.