Menu

Czytam sobie Droga do Nobla poziom 3 (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788328125681 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Ewa Nowak 
  • Wydawnictwo Egmont 
  • Ilość stron 80 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Maria Skłodowska-Curie niezmiennie fascynuje, z reguły tym, jaką siłą ducha musiała się wykazać, aby w czasach, kiedy nie przyjmowano pań na studia, skończyć je na najkorzystniejszej francuskiej uczelni, Sorbonie. I to z pierwszym skutkiem! Piotr Curie, gdy poznał Marię, pomyślał: „Nie wierzyłem, że na świecie są świetne kobiety. A właśnie dzisiaj taką spotkałem". Bo była rewelacyjna. Odkryła radioaktywność i nowe pierwiastki: polon i rad. Dostała za to dwa Noble. Jako pierwsza kobieta na świecie otrzymała profesorską katedrę fizyki na Sorbonie. O tym wszystkim pisze Ewa Nowak: o marzeniach, pasji, chęci poznawania, lecz też o miłości i poświęceniu. To historia kobiety, z której powinniśmy być dumni. Trudno oderwać się od kart tej książki.
Trzeci poziom linii Czytam sobie to świetny sposób na utrwalenie nauki czytania. Wciągające historie, napisane dłuższymi i bardziej złożonymi zdaniami, są dziełem wybitnych polskich autorów. Obszerna czcionka upraszcza czytanie, a słowa zaznaczone gwiazdką są wyjaśnione w alfabetycznym słowniczku na końcu książki. Czarno-białe ilustracje i przewaga ilościowa tekstu nad ilustracjami daje poczucie obcowania z prawdziwą książką. Kolekcja czytam sobie pozostała przygotowana zgodnie z zaleceniami metodyków.

linia cyklu: Czytam Sobie
ISBN: 9788328125681
Kod paskowy: 9788328125681
Autorzy: Nowak Ewa
Wydanie: 1
Rok wydania: 2017
Kod wydawcy: 21795
liczba stron: 80
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
PKWiU: 58.11.13.0
Format: 14.6x18.1
Głębokość (mm): 9
Waga: 0.14
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.