Menu

Detektyw Melania Kura (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788381173599 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Ewa Martynkien 
  • Wydawnictwo Edipresse Polska 
  • Ilość stron 128 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Melania Kura mieszkała w niedużej miejscowości Koniec Świata w gospodarstwie Jakuba, który był nie tylko dobrym gospodarzem lecz także najlepszym przyjacielem Melanii. Melania od zawsze marzyła o tym, aby zostać detektywem. Kiedy wyłącznie słyszała, iż gdzieś zwalnia się posada od razu składała podanie. Niestety była kurą, a jak wiadomo kur nikt nie traktuje poważnie. Jednak Melania czuła, że w końcu musi się coś wydarzyć, bo bycie detektywem było dla niej jak dziobanie ziaren na podwórzu po prostu nieodzowne do życia.
Pewnego dnia Jakub chcąc pomóc swej najlepszej przyjaciółce podarował jej elegancki mundurek i zaproponował pracę strażnika w swym gospodarstwie, gdyż pies Nygus całkowicie się nie sprawdzał w tej roli. Melania bez wahania od razu się zgodziła. Odtąd każdego ranka wdziewała swoje służbowe ubranko i wyruszała do pracy doglądając nie tylko gospodarstwa Jakuba, lecz także okolic Końca Świata.
Pewnego dnia Melania przechadzała się na rzeką Smętką. Zaniepokoił ją fakt, iż kochające czystą wodę ryby Miętusy postanowiły się wyprowadzić. Czyżby woda była zatruta? Przeszukując brzeg rzeki Melania odkryła nielegalne wysypisko śmieci! Postanowiła jak najszybciej znaleźć sprawcę. I tak oto zaczęło się trzymające w napięciu śledztwo, podczas którego Melania musiała nie tylko wykazać się wrodzoną intuicją i odwagą, lecz także dokonać wyboru, kiedy podejrzenie padło na Jakuba. Dobro Końca Świata i rzeki Smętki, odpowiedzialność Melanii i jej silna determinacja pomogły przezwyciężyć wszystkie trudności. Melania wraz ze swoim nowym asystentem psem Nygusem trafiła do gospodarstwa Walentyny Lament, gdzie natknęła się na Waldemara K. Pomocnika, który za odpowiednią opłatą wywoził śmieci jak się okazało na dzikie wysypisko. Tak oto Melanii udało się doprowadzić dochodzenie do końca, znalazła winnego, a sama założyła agencję detektywistyczną na Końcu Świata i spełniła swoje marzenie i zostaniu detektywem.
Książeczka wyposażona jest w niedługie wyjaśnienie teoretyczne dotyczące problematyki dzikich wysypisk i w zagadki dla przyszłych eko detektywów.

ISBN: 9788381173599
Kod paskowy: 9788381173599
Autorzy: Martynkien Ewa
Wydanie: 1
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 31984
liczba stron: 128
Oprawa: Twarda
PKWiU: 58.11.1
Format: 21.0x26.5cm
Głębokość (mm): 12
Waga: 0.54
Języki: polski
Wiek: 3-4 lata
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.