Menu

Dzień dobry, moje kłopoty!

Cechy produktu

  • ISBN 9788380802124 
  • Autor Renata Malek 
  • Wydawnictwo Grupa Wydawnicza Harmonia 
  • Ilość stron 80 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Książka ta może służyć terapeutom, nauczycielom i rodzicom do pracy z dziećmi, które dopiero uczą się lub mają trudności ze zrozumieniem, jak zachować się w różnych powszednich sytuacjach społecznych. Jest to zbiór niedługich opowiadań oraz opracowanych do nich pytań i zadań, które rozwijają nie tylko umiejętności komunikacyjne i społeczne młodych czytelników, lecz także wspierają ich rozwój poznawczy i językowy.

Dziecięcy bohaterowie opowiadań każdego dnia popełniają przeróżne gafy: w domu, w szkole, w czasie zabawy z rówieśnikami czy w trakcie spotkań rodzinnych. Nie rozumieją zasad funkcjonowania w grupie, źle odbierają intencje innych, myślą z reguły o własnych potrzebach.

Co w takich sytuacjach im towarzyszy? w głównej mierze same kłopoty. Przykre nieporozumienia, niepotrzebne wybuchy złości, chwile wstydu, słowa, które nie powinny zostać wypowiedziane. Jednak każda z historii ma pozytywne zakończenie, a mali (i jednocześnie wielcy) bohaterowie nie poddają się, dzielnie ucząc się, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach.

Akceptują siebie i swoją niedoskonałość. Wcale nie chcą walczyć ze swoimi trudnościami. Bardziej szukają wsparcia, zaufania, zrozumienia - czyli tego, co najlepsze na wszystkie kłopoty.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.