Menu

Felek i Tola (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788360850787 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Sylvia Vanden Heede 
  • Wydawnictwo DWIE SIOSTRY 
  • Ilość stron 144 
  • Rok wydania 2012 

Opis


Przesympatyczna, dowcipna opowieść o przyjaźni i śladowych, powszednich przyjemnościach - wspaniała dla początkujących czytelników!
W ciepłej, przytulnej norce wewnątrz lasu mieszka niepodzielna para: lis Felek i zając Tola. Felek to łakomczuch i grubasek. Ale jak tu powstrzymać się przed jedzeniem, gdy Tola tak świetnie gotuje Razem z sąsiadem z pobliskiej dziupli - puchaczem Heniem - przyjaciele wiodą spokojne życie, obserwując, jak świat dookoła zmienia się wraz z upływem pór roku.
Książka powstała z myślą o dzieciach uczących się czytać - dzięki istotnie prostemu językowi i podziałowi na niedługie rozdziały znakomicie sprawdza się jako pierwsza samodzielna lektura albo książka do wspólnego rodzinnego czytania. Wielkim atutem książki są wyśmienite, ciepłe ilustracje holenderskiego mistrza grafiki książkowej Thé Tjong Khinga.
Zapoczątkowana "Felkiem i Tolą" linia o przygodach sympatycznej pary bohaterów poprzez lata rozrosła się do kilkunastu tomów, zdobyła ogromną popularność w Belgii i Holandii i pozostała przetłumaczona na niemało języków. Uznaje się ją za wzorcową serię książek dla początkujących czytelników.

Zniuansowane portrety bohaterów, piękne ilustracje i naturalny styl narracji zachwycają młodych i starszych. Książka jest także pełna wspaniałych nawiązań do "dorosłego świata". "Leeswelp"

Jeśli ktoś nigdy nie czytał książek o Filipie i Toli, musi to chyba oznaczać, że jest z innej planety. "Clickx"

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.