Menu

Haiku magiczna moc (opr. broszurowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788372776631 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Maria Bury 
  • Wydawnictwo Astrum 
  • Ilość stron 92 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Maria Bury wyrasta powoli na czołową polską autorkę wytwarzającą haiku. Nie zawodzi czytelników i oferuje nam swój czwarty tomik zatytułowany HAIKU. Magiczna moc słowa. Ze swadą bawiąc się słowem, w niedługiej formie celnych puent i sentencji z obszaru haiku autorka dzieli się z czytelnikami swoją wrażliwością i pomaga rozumieć otaczający nas świat i zdarzenia wokół nas.
Haiku jest ważną formą poezji. Przedmiotem haiku niedużych wierszy - jest nieraz natura. Istnieje niemało odmian haiku, niektóre formy mają stałą liczbę sylab, inne nie. Niektóre zapisywane są w odmianach dłuższych i krótszych linii, inne są po prostu ograniczone ogólną liczbą sylab. Aktualnie ten rzadki gatunek literacki szturmem zdobywa rzesze nowych czytelników. Autorka, podobnie jak wieku poetów europejskich, tworzących haiku w innych niżeli japoński językach, nie za każdym razem stosuje się do japońskiego metrum, zachowując jednak ducha tej sztuki. Stosuje w haiku estetyczny minimalizm, operuje paradoksem, nie umożliwia mocną interpretację, a jednak pozostawia w odbiorcy ulotne, refleksyjne odczucia.
Na czym polega magia słów w haiku? Jak sobie poradziła z tym poetka Maria Bury?
Odpowiedź wyszukacie Państwo zagłębiając się w lekturze tego ładnego tomiku.
Zapraszam do lektury.
Autorka tomiku Haiku Maria Bury z zawodu jest lekarzem laryngologiem. Pasją pisania zaraziła się kilka lat temu. Owocem tej pasji stał się efektowny tomik poetycki Życie ludzkie, czy to nie kpina?
W tej chwili przygotowuje wybór wierszy i listów miłosnych.
Zapraszam do lektury.


Autorzy: Maria Bury
EAN: 9788372776631
Format: 14,8x20,5 cm
ilość stron: 92
ISBN: 9788372776631
Oprawa: broszurowa
Rok wydania: 2017
Wydawnictwo: ASTRUM

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.