Menu

Historia. Podręcznik. Klasa 7 Szkoła podstawowa - Krzysztof Kowalewski, Igor Kąkolewski, Anita Plumińska-Mieloch (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788302166891 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Krzysztof Kowalewski, Igor Kąkolewski, Anita Plum 
  • Wydawnictwo WSiP 
  • Ilość stron 256 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Podręcznik Historia do klasy 7 szkoły podstawowej w ciekawy i dostępny sposób demonstruje dzieje Polski, Europy i świata w latach 1815–1939.

Dzięki licznym fotografiom, rysunkom i infografikom – w tym rekonstrukcjom obiektów historycznych wytworzonym w technice 3D – uczniowie mogą wyobrazić sobie, jak wyglądało życie ludzi w XIX i pierwszej połowie XX wieku.
Narracja nieprzeładowana faktografią i przystępny język nakłaniają uczniów do poznawania – niełatwych i złożonych – zagadnień z historii ostatnich dwóch stuleci.
niebanalne teksty źródłowe i historiograficzne, wyśmienicie dobrane do tematyki lekcji, zezwalają na kształcenie umiejętności krytycznej analizy przeróżnych tworzyw, m.in. Dokumentów, wspomnień, publicystyki, utworów literackich czy tekstów naukowych.
Czytelne mapy wraz z towarzyszącymi im poleceniami uczą lokalizowania wydarzeń i procesów historycznych w przestrzeni.
Sekcje Warto wiedzieć, a także Co nam zostało z tamtych lat to dodatkowe dane i ciekawostki, które ubarwiają wykład, rozbudzają zainteresowanie historią i pomagają dostrzegać związki między przeszłością a teraźniejszością.
wskazane w ramach lekcji Słowniczki objaśniają kluczowe pojęcia i terminy historyczne, które uczeń powinien umieć definiować i stosować.
Sekcje Zapamiętaj oraz Pytania i polecenia utrwalają wiadomości z kolejnych lekcji oraz zwracają uwagę uczniów na najważniejsze fakty i łączące je związki przyczynowo-skutkowe.
Lekcje powtórzeniowe wraz z kalendariami wydarzeń systematyzują wiedzę i pomagają w przygotowaniu do sprawdzianów.
Bloki zadań sprawdź się! – oparte na pracy z tekstem, ilustracją lub mapą – to perfekcyjna forma weryfikowania wiedzy i umiejętności po omówieniu kolejnych epok.

Podtytuł: Szkoła podstawowa
ISBN: 9788302166891
Kod paskowy: 9788302166891
Autorzy: Kąkolewski Igor, Kowalewski Krzysztof, Plumińska-Mieloch Anita
Wydanie: 1
Rok wydania: 2017
Kod wydawcy: 20321
liczba stron: 256
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 20.5x26.5cm
Głębokość (mm): 11
Waga: 0.56
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.