Menu

Historyjki o tym, jak Polacy wybrali wolność (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788366068100 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Bohdan Butenko|Anna Ziarkowska 
  • Wydawnictwo Dom Spotkań z Historią 
  • Ilość stron 44 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Historyjki o tym, jak Polacy wybrali wolność to trzecia książka z kolekcji, której bohaterami są dwa sympatyczne zwierzątka - Historyjka i Historyjek, narysowane przez legendarnego Bohdana Butenkę, uwielbianego polskiego grafika, ilustratora, autora komiksów i książek.

Opowieść o historii Polski w latach 1945-1989, trudnej drodze do odzyskania wolności, krągłym Stole, pierwszych demokratycznych wyborach i życiu Polaków w tym burzliwym okresie, osnuta jest wokół historycznych faktów i relacji świadków, opracowanych przez dr Annę Ziarkowską z Domu Spotkań z Historią na podstawie m.

in. Publikacji wydanych poprzez Ośrodek KARTA. Książka prezentuje historię w sposób dostępny i atrakcyjny dla dzieci. Jednocześnie treść, jak i język dopasowane są do wieku odbiorcy, a fakty opisane są w sposób zrozumiały dla najmłodszych.

obfitym walorem publikacji jest także jej szata graficzna. Książka jest bogato ilustrowana: gromadzi kolorowe rysunki, mapy, liczne zdjęcia obrazujące opisywane wydarzenia. Zawarte w niej modele do sklejania (Fiat 126p i autobus Jelcz Berliet), zestawy ćwiczeń i zdań do samodzielnego wykonania są uzupełniającą atrakcją, dzięki której śladowy czytelnik przyswaja historyczną wiedzę efektywnie, a przy tym łatwo i przyjemnością.

Książka adresowana do dzieci (od 6 do 12 roku życia), a także ich rodziców i nauczycieli

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.