Menu

KLECHDY SEZAMOWE - Bolesław Leśmian (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788365341426 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Bolesław Leśmian 
  • Wydawnictwo Dwie Siostry 
  • Ilość stron 288 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Sześć orientalnych baśni opowiedzianych przez jednego z najwybitniejszych polskich poetów i zilustrowanych poprzez jednego z najważniejszych przedstawicieli polskiej szkoły plakatu.
Młody perski książę wsiada na zaklętego drewnianego rumaka i znika w obłokach. Zanim odkryje, jak wylądować, doleci aż do Bengalu.
Pewien rybak wyławia z morza miedzianą szkatułkę; kiedy ją otworzy, okaże się, iż lepiej było tego nie robić.
Afrykański czarnoksiężnik przybywa do Chin, aby odnaleźć jedynego człowieka, który może wydobyć z podziemi cudowną lampę
Pamiętacie te historie?
Trzeba bardzo natężyć uwagę, aby od początku do końca wysłuchać tych baśni. Są to bowiem baśnie pełne zdarzeń nieprzewidzianych i cudów niesłychanych. Nieuważnemu i nieostrożnemu słuchaczowi prosto zabłąkać się w nich jednakowo, jak się pewien chłopiec zabłąkał w lesie czarodziejskim. O północy wszystkie ścieżki i drogi tego dziwnego lasu zaczęły ze śmiechem skakać i pląsać i rozpląsane uciekały przed chłopcem, ile razy chciał na jedną z nich nastąpić nogą, ażeby po niej wrócić do domu. Trzeba być szczególnie uważnym wówczas, kiedy się wchodzi do czarodziejskiego lasu, albo wówczas, kiedy się słucha naprawdę czarodziejskich baśni. Choćby królowie perscy, arabscy i indyjscy natężali swoją królewską uwagę, gdy im opowiadano te dziwne i straszne, i osobliwe, i niepojęte baśni.
Prosimy więc o ciszę, gdyż oto opowieść się rozpoczyna!
Tekst pozostał opracowany na podstawie I wydania (Kraków: Wydaw. J. Mortkowicza, 1913), z pominięciem skrótów i zmian wprowadzonych w edycjach opublikowanych po śmierci autora. Fleksja, pisownia i interpunkcja pozostały uwspółcześnione.

ISBN: 9788365341426
Kod paskowy: 9788365341426
Autorzy: Leśmian Bolesław
Wydanie: 1
Rok wydania: 2017
Kod wydawcy: 30471
Miejscowość: Warszawa
ilość stron: 288
Oprawa: Twarda z obwolutą
PKWiU: 58.11.1
Format: 16.5x23.5cm
Głębokość (mm): 30
Waga: 0.845
Języki: polski
Wiek: 5-7 lat
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.