Menu

Kłopotliwy łoś przyjaciele zwierząt (opr. broszurowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788380732278 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Aniela Cholewińska-Szkolik 
  • Wydawnictwo Zielona Sowa 
  • Ilość stron 160 
  • Rok wydania 2019 

Opis

„Kłopotliwy łoś" to kolejna część linii dla dzieci „Przyjaciele Zwierząt". Pewnego deszczowego popołudnia Wojtek wraz z wujkiem Romanem odnajdują przy leśnej drodze niewielkiego rannego łosia. Początkowo sceptycznie nastawiony i obojętny na los zwierząt Roman postanawia mu pomóc. W tym czasie dzieje się coś niezwykłego – pomiędzy Romanem a osieroconym minimalnym łosiem nawiązuje się przyjaźń, której nikt się nie spodziewał. Tymczasem miasteczko planuje budowę nowej drogi przechodzącej przez las. Czy budowa drogi zagrozi bezpieczeństwu zwierząt? Czy Roman zmieni zdanie na temat powstania obwodnicy? Czy przyjaźń pomiędzy człowiekiem a zwierzęciem może naprawdę istnieć?

seria „Przyjaciele zwierząt" powstała z myślą o młodych miłośnikach książek, zwierząt i polskiej przyrody. Poszczególne tomy będą przybliżać wybrane gatunki, które żyją w Polsce.
Książki z kolekcji „Przyjaciele zwierząt" to nie tylko wciągająca lektura,również nadzwyczajna lekcja przyrody, odpowiedzialności i empatii. Każdy z tytułów ma opiekę merytoryczną specjalisty od danego gatunku, aby pokazać dzieciom prawdziwe życie zwierząt, ich zwyczaje i czyhające na nie zagrożenia. Na końcu każdej książki znajduje się kompendium dostępnie przekazanej ogromnej porcji wiedzy i ciekawostek o zwierzęciu, które było bohaterem danego tomu.
Książkom z tej serii patronuje WWF, publikacje zdobyły także wyróżnienie w konkursie „Świat przychylny dziecku" organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka..

ISBN: 9788380732278
Kod paskowy: 9788380732278
Autorzy: Cholewińska-Szkolik
Kod wydawcy: 24066
liczba stron: 160
Format: 13.0x19.9
Głębokość (mm): 13
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.