Menu

Kontynenty Ameryka Południowa (opr. kartonowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788364634239 
  • Oprawa kartonowa 
  • Autor Piotr Nowacki 
  • Wydawnictwo Tashka 
  • Ilość stron 16 
  • Rok wydania 2017 

Opis

przez kontynenty ze zwierzętami
Czy wiecie, po co koala schodzi z drzewa? Czy wiewiórka zbiera grzyby? Komu gościny w swym futrze udziela leniwiec? Dlaczego nie warto drażnić lamy? Odpowiedzi na te pytania i dużo innych, fascynujących ciekawostek ze świata zwierząt kryją w sobie Kontynenty nowa linia wydawnictwa TASHKA.
Niewielkich rozmiarów książki zostały pomyślane jako miniprzewodniki po świecie najbardziej specyficznych zwierząt zamieszkujących wybrane lądy. Każda z nich, a jest ich sześć, w niedługich opisach prezentuje ciekawostki i niewiele znane informacje o ich życiu. Są one podane w prosty, zrozumiały sposób, przez co stają się nietrudne do zapamiętania poprzez dzieci. Mogą być zachętą do poszukiwania obszerniejszej wiedzy o zwierzętach i środowisku, w którym żyją w naturze, a także stać się pretekstem do zabaw (np. Quizów) z rodzicami i rówieśnikami. Na każdy kontynent pojedynczą książeczkę przypada osiem zwierząt.
Siłą Kontynentów są ilustracje, których autorem jest Piotr Nowacki, znany twórca komiksów. Dzięki niemu książki nie są statycznym zbiorem interesujących informacji z obrazkami, ale wypełniają je żywe, kolorowe historie. Sylwetki zwierząt zostały ukazane w kontekście informacji na ich temat, ale także każdemu nadana została osobowość. Nikt nie mógł zrobić tego lepiej niżeli osoba, której talentem jest przemawianie rysunkiem. Dzięki wprawnej ręce rysownika zwierzęta żyją, a każde z nich jest rozpoznawalnym indywidualistą. Na ilustracjach dużo się dzieje, pełno tu ruchu, akcji, uchwyconych w locie sytuacji.
seria daje nieograniczone możliwości zastosowania jako materiał edukacyjny (np. W dziedzinie ekologii). To interesujący pomysł na zainteresowanie dzieci pięcio- czy sześcioletnich przyrodą i geografią, obudzenie fascynacji zwierzętami. Dzięki sporo mówiącym, dbającym o detal ilustracjom to jeszcze nadzwyczajna pozycja dla młodszych dzieci, którym śledzenie obrazków postaci i akcji niewątpliwie dostarczy dużo radości, alepoprawnie wpłynie na ich ogólny rozwój.
Czymś, co na dodatek podkreśla Kontynenty, jest ich wielojęzyczność: opisy podane są w wersji polskiej, angielskiej i niemieckiej. Mogą więc być {pomocn|przydatn)e nie tylko w nauce czytania, ale i w poznawaniu języków obcych.
Komplet Kontynentów (jak i każdą książkę z osobna) śmiało można potraktować jako zajmujący miniatlas zwierząt, rozbudzający dziecięcą ciekawość, jako zachętę do czytania, nauki języków, pretekst do zabaw w zgadywanie i zapamiętywanie, a także oryginalny pomysł na prezent dla dzieci obcojęzycznych, mieszkających w Polsce lub za granicą.


Autorzy: praca zbiorowa
EAN: 9788364634239
Format: 15x15x1,2 cm
Ilość stron: 8
ISBN: 9788364634239
Klasa: 2+
Oprawa: całokartonowa
Rok wydania: 2017
Wydawnictwo: Tashka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.