Menu

Książka "Basia. Wielka księga słów" wydawnictwo Egmont 9788328121188

Cechy produktu

  • ISBN 9788328121188 
  • Autor Zofia Stanecka, Marianna Oklejak 
  • Wydawnictwo Egmont 

Opis

Basia używa wielu słów. Znaczenie części z nich zna wyłącznie ona i jej rodzina, ale poza tym to rewelacyjnie znane wszystkim wyrazy, takie, jak chociażby „jajecznica", „choinka" czy „telewizor". Jedynie nie zawsze dla Basi te słowa znaczą to samo, co dla Was. Zresztą większość z nich dla każdego może oznaczać coś zupełnie innego. Bo na przykład dla Basi przyjaciel to ktoś zupełnie inny aniżeli dla taty czy mamy. Natomiast dla Janka „mama to mama" a dla Basi mama jest milutka do przytulania. Niezły bałagan!
„Basia. Spora księga słów" to wyjątkowa sugestia wydawnicza dla wszystkich miłośników Basi. Dzięki tej książce dzieci będą mogły poznać znaczenie słów, nauczyć się ich interpretacji i zrozumieć, iż nie zawsze dany wyraz znaczy to samo dla wszystkich.

ładnie wydana, bogato ilustrowana „Basia. Spora księga słów" dostarczy dużo wrażeń nieznacznym i obszernym miłośnikom basiowego świata. Szeroka księga pęka w szwach od słów, które niosą tak sporo znaczeń, najróżniejszych dla wielu osób. – Jeśli powiem Basi: Jak sprzątniesz, zrobimy coś miłego, to ja mam na myśli czytanie, a Basia jedzenie żelków. Bywa, że trochę różnie rozumiemy to samo słowo. – mówi Tośka, mama Basi. – Słowo to jest takie coś, czym mówimy albo piszemy. Kiedy na przykład powiem: Chcę żelki!, to Mama wie, czego chcę, aczkolwiek tam wcale nie ma żelków. Lubię takie słowa jak żelki. Nie można ich zjeść, lecz jak mówię żelki, to od razu jest mi weselej. – wtóruje Basia Książki z linii Basia ukazują się od 2008 roku.

Każdy z tomów to osobna historia z życia Basi i jej rodziny. Książki dotyczą spraw widocznych dla dzieci w wieku przedszkolnym. Są nie tylko perfekcyjną lekturą na dopasowanoc,także stanowią pretekst do rozmów z dzieckiem na ważne tematy.
Autorka Zofia Stanecka nie boi się poruszać niełatwych zagadnień. Z humorem i poszanowaniem wagi danego tematu dla dziecka kreuje nadzwyczajne opowieści, które uczą, bawią i wzruszają. Wraz z autorką ilustracji - Marianną Oklejak - stworzyły wiodącą na polskim rynku kolekcję książek dla dzieci w wieku 3-6 lat, docenianą i wielokrotnie nagradzaną. Tak niemało znaczeń, najróżniejszych dla wielu osób. Przekonajcie się, co znaczą one dla Basi.

seria cyklu: BASIA
ISBN: 9788328121188
Kod paskowy: 9788328121188
Autorzy: Stanecka Zofia
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 21795
liczba stron: 144
Oprawa: Twarda
Format: 20.5x26.0cm
Głębokość (mm): 18
Waga: 0.742
Języki: polski
Wiek: 5-7 lat, 8-11 lat
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.