Menu

KTÓRA TO MALALA WYD. 4 (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788376726342 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Joanna Papuzińska 
  • Wydawnictwo Literatura 
  • Ilość stron 64 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Roześmiana, skora do zabawy i śpiewania hitów Justina Biebera? właśnie taką Malalę poznajemy. Jedyne, co uwydatnia dziewczynę spomiędzy przyjaciółek, to to, że nie zasłania twarzy chustą. Lecz czy to wystarczający powód, by strzelić nastolatce w twarz? ekspresowo okazuje się, że Malala to nie zwykła nastolatka, a blogerka, która? opisując sytuację dziewcząt w pakistańskim szkolnictwie? naraziła się talibom.Wzruszająca opowieść o sile, która drzemie w każdym z nas, o tym, że warto walczyć i pomagać słabszym.

Malala udowodniła,wystarczy jeden odważny człowiek, aby zainspirować całe rzesze.?Spotykając się z dziećmi podczas przeróżnych okazji, pytam, które z ich praw jest dla nich najważniejsze. Polskie dzieci wskazują prawo do wyrażania swego zdania.

Właśnie to prawo ważne jest też dla Malali Yousafzai, pakistańskiej dziewczyny, która nie tylko z odwagą z niego korzysta, ale także śmiało mówi o kolejnym fundamentalnym prawie: prawie do nauki. W wielu krajach możliwość chodzenia do szkoły jest traktowana jako przykra konieczność.

Dla Malali i jej koleżanek nauka była upragnioną, jedyną szansą na lepszą przyszłość?.Rzecznik Praw DzieckaMarek Michalak

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.