Menu

Legendy o Krakowie [Iwański Zbigniew] (opr. broszurowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788377203675 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Zbigniew Iwański 
  • Wydawnictwo Petrus 
  • Ilość stron 80 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Legendy Krakowskie.

Kraków to fascynujące miasto o ponad tysiącletniej historii pełnej magicznych wydarzeń. Serce Polski i jedno z najstarszych i najważniejszych dla dziedzictwa kulturowego Europy miast oraz z na ogół odwiedzanych przez turystów na świecie. Kto jednak nie pozna i nie zrozumie duszy Krakowa zanurzonej w mroku zagadkowych epizodów ten nie pojmie źródeł jego obecnego fenomenu i sukcesu. Kto je pozna i zanurzy się we mgle sekretnych historii, ten z całą pewnością będzie wracał na krakowskie ulice i spędzi na nich unikalne chwile.
* * * * *

Podstawą poznania historii i kultury Krakowa jest znajomość legend o tym niezwykłym mieście. To one tworzą magiczny klimat i unikalną atmosferę Krakowa. W książce można znaleźć najpopularniejsze z nich, takie jak ta o smoku wawelskim, Lajkoniku, o dwóch wieżach Kościoła Mariackiego czy dzwonie Zygmunta. Niebanalne są również legendy o gołębiach z krakowskiego rynku, hejnaliście z wieży mariackiej czy czakramie wawelskim. Dla wszelkich internautów Kraków stają się nad wyraz niebanalną i pasjonującą lekturą. To książka dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Napisana kolorowym i baśniowym językiem, pozwala poznać Kraków, jego historię i kulturę.

ISBN: 9788377203675
Kod paskowy: 9788377203675
Autorzy: Iwański Zbigniew
Rok wydania: 2017
Kod wydawcy: 31150
Miejscowość: Kraków
liczba stron: 80
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 12.0x20.0cm
Głębokość (mm): 7
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.