Menu

Liliana Pędziwiatr. Nie rozmawia się ze słoniem! (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788381441650 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Tanya Stewner 
  • Wydawnictwo Jedność 
  • Ilość stron 176 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Oto pierwszy tom przygód Liliany Pędziwiatr, bohaterki bestsellerowej serii książek dla młodszych nastolatków (8+). Prezentuje dzieciom fascynujący świat przyrody oczami jedenastoletniej dziewczynki, która rozumie zwierzęta i potrafi z nimi rozmawiać, a kwiaty radośnie rozkwitają w jej występowaniu. Ten unikatowy dar czasem przysparza bohaterce kłopotów, jednak wkrótce dziewczynka odkrywa, jak niezwykle może być on pożyteczny.

Książka znakomicie łączy świat wymyślony z rzeczywistym. Opowiada o relacjach z rówieśnikami – czasem przyjacielskich, a czasem niełatwych. To pełna ciepła i mądrości wciągającą literatura dla młodszych nastolatków, bez zbędnych pouczeń odpowiadająca na pytania: jakie wartości są ważne w życiu? jak sobie radzić z innością? jak odnaleźć się w skomplikowanej sytuacji?

W pierwszym tomie Liliana robi wszystko, by pomóc mieszkającej w zoo słonicy, która nagle zachorowała. W końcu udaje się jej to dzięki wsparciu ze strony przyjaciela, choć na początku pojawia się mnóstwo przeszkód. Ale to tylko jedna z trudności, jakim musi stawić czoła Liliana…

Autorką serii, przetłumaczonej dotąd na 10 języków, jest znana i doceniona przez minimalnych czytelników na całym świecie Tanya Stewner. Dwanaście całostronicowych ilustracji do książki wykonała Eva Schöffmann-Davidov – ilustratorka ponad 300 książek, na ogół dla dzieci i młodzieży.

linia o Lilianie składa się z 12 tytułów, została przetłumaczona na 10 języków.

Przeczytaj recenzję:
https://www.granice.pl

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.