Menu

Mama miała operację - Toth Krisztina OD 24,99zł DARMOWA DOSTAWA KIOSK RUCHU (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788373502116 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Krisztina Tóth 
  • Wydawnictwo Finebooks 
  • Ilość stron 47 
  • Rok wydania 2017 

Opis

"Kiedy mama wróciła do domu, wszyscy już na nią czekaliśmy. Tak jak byśmy świętowali czyjeś urodziny. Właściwie to szkoda, ze nikt dzisiaj nie ma urodzin. Skoro już się tu zebraliśmy Tak właśnie powiedziałam dziadkowi. A dziadek powiedział, ze w pewnym sensie to też są urodziny, bo mama urodziła się na nowo. Dorośli za każdym razem mówią "w pewnym sensie", kiedy coś zupełnie nie jest takie, jak to nazywają. Bo co to za urodziny, jeśli nie ma tortu."

Choroba jednego z rodziców to dla dziecka sytuacja niezwykle niełatwa. Można o tym pisać w przygnębiający sposób, lecz Krisztina Tóth przybliża ten temat tabu z standardowym dla siebie świeżym spojrzeniem. Wyjaśnia dzieciom, co oznacza nowotwór, jak można go wyleczyć, i iż o wszystkim da się, a nawet trzeba rozmawiać. To książka pełna humoru, która demonstruje, jak przetrwać rodzinny kryzys i jak możemy wytłumaczyć dzieciom, ze nic nie jest straszne, jeśli my, dorośli, jasno i zrozumiale o tym opowiemy.

Krisztina Tóth należy do najmocniej znanych i uwielbianych węgierskich autorek książek dla dzieci i dorosłych. Jest także poetką, tłumaczką, laureatką wielu prestiżowych nagród literackich. Jej utwory tłumaczono między innymi na angielski, niemiecki, francuski, polski, fiński, szwedzki, czeski i hiszpański.

Książkę poleca Fundacja Rak'n'Roll – Wygraj Życie.

Książka wydana w ramach Roku Kultury Węgierskiej w Polsce 2016/2017.

Dla dzieci w wieku 5-8 lat, rodziców, opiekunów i wychowawców.

Tytuł oryginału: Anyát megoperálták
ISBN: 9788373502116
Kod paskowy: 9788373502116
Autorzy: Toth Krisztina
Tłumaczenie: Butrym Anna
Wydanie: 1
Rok wydania: 2017
Kod wydawcy: 33032
Miejscowość: Warszawa
ilość stron: 48
Oprawa: Twarda
PKWiU: 58.11.13.0
Format: 17.0x21.1cm
Głębokość (mm): 8
Waga: 0.24
Język oryginału: węgierski
Języki: polski
Wiek: 5-7 lat
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.