Menu

Mity greckie

Cechy produktu

  • ISBN 9788379982523 
  • Wydawnictwo Vis-a-vis / Etiuda 

Opis

Mity geckieRoberta Gravesa (1895-1985) angielskiego pisarza (autora bestsellerowych powieści historycznych, pomiędzy innymi Ja Klaudiuszi Klaudiusz i Messalina), poety, historyka, kulturoznawcy - to do dnia dzisiejszego najlepsze, najpełniejsze i najciekawiej opracowane kompendium wiedzy o wierzeniach i kulturze starożytnych Greków.

Od powstania świata z Chaosu i narodzin olimpijskich Bogów przez prace Herkulesa aż do Wojny Trojańskiej i powrotu z niej Odyseusza. Robert Graves oprowadza po tym świecie z literacką maestrią i niezwykłą, erudycyjną wiedzą.

przedstawia rozmaite, choćby sprzeczne, wersje i interpretacje mitów tworząć z nich jednak jednolitą całość. W wyniku czego proponuje nam znakomicie literacko napisaną encyklopedię wiedzy o kulturze greckiej, potrzebną jednocześnie dla specjalistów jak i dla każdego poszukiwacza wiedzy o bogach, herosach, idealnych wydarzeniach, które inspirowały Homera, Sofoklesa, Eurypidesa.

I wiedzy o tym co w zasadniczym stopniu ukształtowało naszą europejską kulturę i tożsamość. Bo przecież Na samym początku Matka Ziemia wyłoniła się z Chaosu i we śnie urodziła syna swojego Uranosa, który spoglądając na nią czule ze szczytów gór podlewał żyznym deszczem doliny, ona zaś rodziła trawy, kwiaty i drzewa i zwierzęta i ptaki.

Od tego samego deszczu popłynęły rzeki, on też wypełnił wklęsłe miejsca wodą i tak powstały jeziora i morza...

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.