Menu

MÓJ DZIADEK (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788365530103 
  • Oprawa twarda 
  • Autor CATARINA SOBRAL 
  • Wydawnictwo Kocur Bury 
  • Ilość stron 40 
  • Rok wydania 2016 

Opis

Rzeczywistość obu panów wyjątkowo różni się od siebie: dziadek delektuje się życiem, wszelkimi jego minimalnymi przyjemnościami. Ma czas, żeby urządzać pikniki na trawie, pisać długie listy i dyskutować o sztukach teatralnych. Doktor Sebastian jest nad wyraz zapracowany, ciągle gdzieś się spieszy i choć żyje dynamicznie, nie ma czasu na życie! W tym pośpiechu ucieka mu bowiem sporo piękna – widoki wspaniałej francuskiej stolicy, prawidłowe jedzenie, szczere, głębokie rozmowy. Mimo iż panowie wymieniają ledwie słowa powitania i niewielki uśmiech, łączy ich coś ważnego – to czas, który dziadek, były właściciel sklepu z zegarami, też kiedyś próbował dogonić.
Dopiero dzisiaj godziny przestały mu uciekać – gdy nie próbuje ich złapać za wszelką cenę. Jego postawa pogodnej akceptacji i autentycznego zachwytu nad urokiem codzienności, a także niesłabnąca chęć poznawania świata i zdobywania nowych umiejętności (język niemiecki, ćwiczenia pilatesu), fascynuje wnuczka i sprawia, iż czas spędzony z dziadkiem to dla niego najmilsze, najmocniej inspirujące chwile.

„Mój dziadek" to nadzwyczajna obrazkowa opowieść dla młodszych i starszych czytelników – o czasie, jego przemijaniu i bezustannej ludzkiej za nim gonitwie. To rzecz o biegu życia, jego etapach i ich właściwościach, o trudnej umiejętności czerpania garściami z bieżącej chwili. Ciepła, mądra i refleksyjna opowieść o przyjaźni, bliskości i wartościowych ludzkich relacjach.
Książka opowiedziana z zasady obrazami, które pisemna narracja wyłącznie uzupełnia. Ograniczona paleta barw, kontrasty i prosta kreska retro nadają książce nostalgiczny klimat, wytwarzając równocześnie wyrazisty, czytelny przekaz.

Za ilustracje do książki „Mój Dziadek" Catarina Sobral otrzymała prestiżową nagrodę: International Prize for Illustration Bologna Children`s Book Fair – Fundación SM 2014.

Tytuł oryginału: Meu avo
ISBN: 9788365530103
Kod paskowy: 9788365530103
Autorzy: Sobral Catarina
Tłumaczenie: Błoch Agata
Rok wydania: 2016
Kod wydawcy: 48465
Miejscowość: Łódź
ilość stron: 32
Oprawa: Twarda
PKWiU: 58.11.1
Format: 19.6x19.7
Głębokość (mm): 7
Waga: 0.22
Język oryginału: hiszpański
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.