Menu

Mysie bajeczki (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788308068656 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Arnold Lobel 
  • Wydawnictwo Literackie 
  • Ilość stron 64 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Pokochaliście codzienne zmagania Żabka i Ropucha? Podobnym uczuciem zapałacie do Taty Myszy i gromadki jego synów.
Przepełnione prostą życiową mądrością, pięknie ilustrowane książeczki Arnolda Lobela, należące do klasyki amerykańskiej literatury dla najmłodszych, ponadto w Polsce podbiły serca tysięcy znikomych czytelników. Do korzystnie znanych im już Żabka, Ropucha, wielbłądzicy baletnicy i zakochanego strusia dołączają teraz urodziwy mysi bohaterowie.
Tata Mysz lubi spokojne wieczory. Przebrał się już w szlafrok, założył kapcie i odpoczywa, obserwując padający za oknem śnieg. Ale jego siedmiu synków jeszcze nie śpi. Wiercą się w łóżku, chichoczą i domagają się bajki na dostosowanoc. Tata Mysz postanawia opowiedzieć po jednej dla każdego mysiego smyka. Studnia życzeń, opowieść o nad wyraz Wysokiej Myszy i niezwykle Niskiej Myszy, o brudasku, który postanowił się wykąpać… - miło zasypiać przy Mysich bajeczkach.
W ramach kolekcji już niebawem ukażą się także Mysie przysmaki, oczywiście w tłumaczeniu Wojciecha Manna, który kilka lat temu zaprzyjaźnił się z Żabkiem i Ropuchem, a i mysiego tatę darzy szacunkiem i podziwem: "Jako ojciec jednego syna mogę sobie tylko wyobrazić wielokrotność wyzwań i obowiązków".
Arnold Lobel (1933-1987) - amerykański pisarz, autor tekstów i ilustracji do prawie stu książek dla dzieci. Do jego najpopularniejszych linii należą Żabek i Ropuch (Frog and Toad), a także Mysie bajeczki (Mouse Tales) i Mysie przysmaki (Mouse Soup), które niebawem ukażą się nakładem WL. Jest laureatem Medalu Randolpha Caldecotta - za najkorzystniejszą książkę ilustrowaną roku (Fables, 1981). W finale nagrody Randolpha Caldecotta znalazły się ponadto jego tomy Żabek i Ropuch. Przyjaźń i Hildilid's Night. Na podstawie kolekcji o Żabku i Ropuchu powstał musical A Year with Frog and Toad, wystawiony na Broadwayu w 2003 roku.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.