Menu

O Chrześcijańskiej Europie Dzieciom (opr. twarda)

Cechy produktu

  • Oprawa twarda 
  • Wydawnictwo WDS 
  • Ilość stron 342 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Jest to książka, jakiej na rynku księgarskim jeszcze nie było. Książka, która w doskonały sposób wypełnia istniejącą lukę i rewelacyjnie wpisuje się w niedawne obchody 1050. Rocznicy Chrztu Polski. Książka, która w sposób prosty a zarazem ciekawy mówi o naszych chrześcijańskich korzeniach, o korzeniach chrześcijańskiej Europy.

Ewa Skarżyńska, autorka bestsellerowych książek: O polskich świętych dzieciom, O sporych Polakach dzieciom i Co się w niebie święci, czyli skąd się biorą święci, zadała sobie dużo trudu, aby w przysłowiowej „pigułce", okraszonej jak najczęściej uśmiechem, ukazać dzieciom Europę taką, o jakiej im się mówi rzadko albo wcale, a którą powinny znać i rozumieć. Stworzyła książkę, która nie będąc podręcznikiem, w sposób oczywisty pełni rolę edukacyjną i to w jak najlepszym znaczeniu tego słowa. Książkę, która powinna się znaleźć w każdym – nie tylko chrześcijańskim – domu.

Przekazując narrację dzieciom z poszczególnych europejskich krajów, autorka uczyniła książkę jeszcze bardziej komunikatywną, a objaśnienia trudniejszych słów, pojęć i wyrażeń zamieszczone w Słowniku, gwarantują dziecku komfort swobodnego poruszania się po jej kartach i bezproblemowego rozumienia treści.

Przyjęta przez autorkę konwencja narracji i przywoływania niejako do tablicy dzieci z poszczególnych krajów, sprawia ponadto sympatyczne wrażenie uczestniczenia w czymś na kształt Europejskiego Spotkania Dzieci Na Najwyższym Szczycie. Spotkania, odbywającego się w duchu pokoju, miłości i solidarności, w czasie którego dokonują wielu odkryć, w tym tego najważniejszego: że tym, co łączy je najbardziej, jest wiara w Jezusa Chrystusa, jedynego Zbawiciela świata.

Książka ma klauzulę: Za zezwoleniem Władzy Diecezjalnej.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.