Menu

Okropne opowieści dziadka (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788381691796 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Flora James 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Prószyński i S-Ka 
  • Ilość stron 40 
  • Rok wydania 2019 

Opis

\"Okropne opowieści dziadka\" to jedna z najistotniej uwielbianych i poszukiwanych książek Jamesa Flory, kultowego amerykańskiego ilustratora i autora. Pojawiają się w niej odrażające potwory, tańczące szkielety, mroczne jaskinie, wiedźmy o nosach pokrytych brodawkami, głodne wilkołaki i groźne upiory - wszystko jednak tylko po to, aby oswoić lęk i strach najmłodszych czytelników.

Gdy za oknem szaleje burza z piorunami, a ty siedzisz na kolanach dziadka, który opowiada dziwne historie, wbrew pozorom nie jest to takie miłe i bezpieczne, jak żeby się mogło wydawać. Szkielety w workach, straszliwe wiedźmy, ogromne kosmate pająki o zaślinionych paszczach, odrażające duchy i wygłodniałe wilkołaki - z takimi potwornościami zmagał się dziadek w swoich przerażających przygodach.

Uciekając przed szkieletem, wpadł do jaskini Brodawkowej Wiedźmy, która przy pomocy magicznej kości zmieniła go w pająka. W końcu dziadek zdołał wykraść magiczną kość i po kolejnych strasznych perypetiach za sprawą magii wrócił do domu.

\"Okropne opowieści dziadka\" pozostawią czytelnikom ekscytujące wspomnienie zadziwiającej mieszanki dreszczyku, emocji i rozbawienia. Ten przeuroczo upiorny i zabawny zbiorek opowiadań z przekomicznymi i dziko pomysłowymi ilustracjami sprawi, że młodzi czytelnicy będą go pochłaniać z zapartym tchem.

James (Jim) Flora był znanym grafikiem tworzącym od lat 40. Ubiegłego wieku. Napisał i zilustrował siedemnaście książek dla młodzieży, w tym \"The Fabulous Firework Family\" (1955 r.). \"Okropne opowieści dziadka\", jego piętnasta książka, ukazała się w 1978 roku.

Flora urodził się w 1914 roku w niewielkim miasteczku Bellefontaine w Ohio, skończył Akademię Sztuk pięknych w Cincinnati, gdzie poznał swoją przyszłą żonę, malarkę Jane Sinnicksen. Ponieważ pasjonował się muzyką - zwłaszcza jazzem i muzyką konwencjonalną - starał się o pracę w dziale graficznym wytwórni płytowej Columbia Records.

Po otrzymaniu w roku 1942 pracy w wytwórni przeniósł się wraz z żoną do Connecticut Pracował dla Columbia Records poprzez osiem lat. Sporo jego projektów okładek płyt jazzowych stało się klasykami gatunku.

Publikował książki dla młodzieży - w sumie jedenaście - w wydawnictwie Harcourt Brace pod egidą legendarnej redaktorki literatury dziecięcej Margaret McElderry, z którą łączyła go relacja pełna ciepła i wzajemnego szacunku.

Gdy w 1972 roku McElderry opuściła wydawnictwo, przenosząc się do Ateneum Books, zabrała ze sobą Florę. Ich współpraca zawodowa przyniosła kolejne sześć tytułów. Ostatnia książka Flory, \"Grandpa's Witched-Up Christmas\", została opublikowana w 1982 roku.

Po przejściu na emeryturę Jim Flora resztę życia poświęcił tworzeniu dużego katalogu malarstwa marynistycznego i szkiców, rysunków, portretów artystów jazzowych i drobiazgów związanych z życiem prywatnym.

Flora zmarł w roku 1998, w wieku 83 lat, w swym domu na Bell Island w Rowayton w stanie Connecticut.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.