Menu

Org i Mamutek Spotkanie

Cechy produktu

  • ISBN 9788362248469 
  • Autor Jurek Zielonka 
  • Wydawnictwo Alegoria 

Opis

Dawno, dawno temu, w epoce zwanej lodowcową, na pokrytych śniegiem i lodem terenach Europy rosły wtedy trawy, mchy i porosty i niektóre gatunki drzew. Mimo zimna nie brakowało zwierząt, a były wśród nich prawdziwe giganty: mamuty, niedźwiedzie jaskiniowe, tygrysy szablozębne oraz jelenie olbrzymie.

W takich to czasach żył także bohater tej fantastycznie ilustrowanej książeczki imieniem Org. Pewnego dnia, kiedy poczuł się nad wyraz głodny, nie bacząc na mróz postanowił wyruszyć na polowanie. Rzecz to oczywista, wszak, by żyć, jeść musiał. Tym razem jednak nic nie poszło zgodnie z planem. Wprawdzie zastawiona pułapka okazała się skuteczna, ale do dołu wpadł Mamutek, mamucie dziecko, którego łzy skruszyły serce prehistorycznego łowcy. Nie najadł się biedak, ale zyskał dozgonnego przyjaciela.

I tak właśnie początkuje się cała kolekcja przygód Orga i Mamutka. W kolejnych książkach, które ukażą się już wkrótce, dobroduszny Org przekona się, że jaskinia zdobiona podobiznami zwierząt wygląda dużo piękniej, nauczy się, jak rozpalać ogień (i dzielić tą wiedzą z innymi), potem będzie próbował zrealizować pewne marzenie ale będą to już kolejne historie Na razie Org wyrusza na polowanie

Wierszowana, wyjątkowo dowcipnie napisana opowieść spodoba się i nieznacznym odbiorcom, i ich rodzicom.

ISBN: 9788362248469
Kod paskowy: 9788362248469
Autorzy: Zielonka Jurek
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 31469
liczba stron: 30
Oprawa: Twarda
PKWiU: 58.11.1
Format: 21.6x21.6
Głębokość (mm): 5
Waga: 0.275
Języki: polski
Wiek: 5-7 lat
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.