Menu

Pelikan (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788364347573 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Krohn Leena 
  • Wydawnictwo Dwie Siostry 
  • Ilość stron 232 
  • Rok wydania 2016 

Opis

Wznowienie z okazji dziesięciolecia Wydawnictwa Dwie Siostry. Emil przeprowadza się z mamą do miasta. Pewnego dnia w pobliskim barze zwraca uwagę na dziwnie wyglądającego mężczyznę, który okazuje się jego sąsiadem.

Chłopiec błyskawicznie odkrywa tajemnicę mężczyzny Hyyryläinena: to w rzeczywistości pelikan, który postanowił zostać człowiekiem. Zadziwiająca historia przyjaźni chłopca i pelikana jest zarazem poruszającą przypowieścią o samotności i akceptacji.

A także o tym, jak nieprzystępny jest świat człowieka, zwłaszcza gdy ogląda się go z ptasiej perspektywy. Z okazji 10. Urodzin Wydawnictwa Dwie Siostry wznawiamy znane, szanowane i poszukiwane poprzez czytelników książki z początków działalności wydawnictwa.

To błyskotliwa książka o dorastaniu do problemów. I o wartości przyjaźni (nie nietrudnej...). Lecz to dodatkowo książka o nadziei, bowiem na szczęście dzieci potrafią widzieć w Pelikanie pelikana i odróżniać, gdzie jest dobro, gdzie zło.

To książka o tym, jak szczególnie ważne jest, by BYĆ dobrYM. Przepięknie napisana – wyjątkowo poetycka (...), a równocześnie skrząca się dowcipem (czasem wręcz czarnym humorem), przeplatana śmiesznymi scenkami – czyta się genialnie.

I świetnie wygląda. Dorota Koman, teleranek.tvp.pl Melancholijna, odprężająca - lektura przypomina spacer. Lubimyczytac.pl To mądra książka (…) Studium współczesnego człowieka, jakie zaserwował nam bohater, daje do myślenia.

Porusza. Pozostaje. Nie daje spokoju. I trudno się z nim nie zgodzić... Makiwgiverny.pl Jest to wyśmienita książka do akcji "Cała Polska czyta dzieciom". Pozycja, przy której zarówno dzieci, jak i dorośli będą się należycie bawić - choć z najróżniejszych powodów.

Tymoteusz Wronka, katedra.nast.pl To opowieść: o mieście, o przyjaźni, o smutku egzystencjalnym, o dojrzewaniu, o samotności, o obcości, o człowieku z ptasiej perspektywy. Można żeby wyliczyć jeszcze niemało wątków i każda odpowiedź byłaby prawdziwa.

(...) Opowieść Leeny Krohn można postawić gdzieś w szeregu książek zwanych klasyką, takich jak "niewielki Książę" czy "Momo" Michaela Ende, które nie tylko posiadają niebanalną fabułę, lecz też z powagą traktują tematy filozoficzno-egzystencjalne.

Maria Borzęcka, „Ryms"

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.