Menu

Piksele, wektory i inne stwory (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788301189655 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Alicja Żarowska-Mazur|Dawid Mazur 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Naukowe Pwn 
  • Ilość stron 326 
  • Rok wydania 2016 

Opis

Grafika komputerowa zwykle kojarzy się z wyretuszowanymi zdjęciami modeli i modelek. W rzeczywistości daje nam o dużo pokaźniejsze możliwości.
Piksele, wektory i inne stwory to wprowadzenie do grafiki komputerowej dla dzieci i nie tylko. Dowiesz się, czym są tryby barw, na czym polega różnica między grafiką rastrową a grafiką wektorową i zobaczysz, na co należy zwrócić uwagę, przygotowując plik do publikacji w internecie, a także do druku.
Poznasz programy do grafiki rastrowej: Photoshop Online Tools, Adobe Photoshop CC. Pierwsza z tych aplikacji jest bezpłatna i przystępna w wersji webowej. Mieści wszystkie podstawowe i najszczególniej niezbędne narzędzia, które znajdziesz także w drugim, komercyjnym, programie. Dzięki Photoshop Online Tools nauczysz się korygować fotografie, stosować różne atrakcyjne efekty, zmieniać ustawienia obrazu, np. Balans bieli, nasycenie odcieni lub kontrast. Photoshop CC natomiast ułatwi Ci zrozumienie istoty warstw i ich stosowania.
Jeśli chcesz zaprojektować ulotkę, logo, wizytówkę, powinny Cię zainteresować aplikacje do grafiki wektorowej: Inkscape (bezpłatny) i CorelDRAW X8. Nauczysz się używać linii pomocniczych, korzystać z mechanizmów pozwalających na powielanie i ich jednoczesne przekształcanie. Zobaczysz, że grafika wektorowa może być równie ciekawa, jak grafika rastrowa.
W publikacji przedstawiono kompletne przykłady, a każdy etap pracy został skrupulatnie opisany i zilustrowany, co zezwala na porównanie własnego dzieła z omawianym ćwiczeniem. Pamiętaj, iż jedynym ograniczeniem w grafice komputerowej jest wyobraźnia. Projekty mogą być interesujące już dzięki kilku narzędziom. Już dziś rusz szare komórki i stwórz coś fajnego!Grafika komputerowa przeważnie kojarzy się z wyretuszowanymi zdjęciami modeli i modelek. W rzeczywistości daje nam o niemało większe możliwości.
Piksele, wektory i inne stwory to wprowadzenie do grafiki komputerowej dla dzieci i nie tylko. Dowiesz się, czym są tryby odcieni, na czym polega różnica pomiędzy grafiką rastrową a grafiką wektorową, a także zobaczysz, na co należy zwrócić uwagę, przygotowując plik do publikacji w internecie, a także do druku.
Poznasz programy do grafiki rastrowej: Photoshop Online Tools, Adobe Photoshop CC. Pierwsza z tych aplikacji jest bezpłatna i dostępna w wersji webowej. Posiada wszystkie podstawowe i najmocniej niezbędne narzędzia, które znajdziesz również w drugim, komercyjnym, programie. Dzięki Photoshop Online Tools nauczysz się korygować fotografie, stosować zróżnicowane ciekawe efekty, zmieniać ustawienia obrazu, np. Balans bieli, nasycenie odcieni lub kontrast. Photoshop CC natomiast ułatwi Ci zrozumienie istoty warstw i ich użytkowania.
Jeśli chcesz zaprojektować ulotkę, logo, wizytówkę, powinny Cię zainteresować aplikacje do grafiki wektorowej: Inkscape (gratisowy) i CorelDRAW X8. Nauczysz się używać linii pomocniczych, korzystać z mechanizmów pozwalających na powielanie , a także ich jednoczesne przekształcanie. Zobaczysz, iż grafika wektorowa może być tak samo atrakcyjna, jak grafika rastrowa.
W publikacji przedstawiono kompletne przykłady, a każdy etap pracy pozostał skrupulatnie opisany i zilustrowany, co zezwala na porównanie własnego dzieła z omawianym ćwiczeniem. Pamiętaj, iż jedynym ograniczeniem w grafice komputerowej jest wyobraźnia. Projekty mogą być atrakcyjne już dzięki kilku narzędziom. Już dziś rusz szare komórki i stwórz coś fajnego!

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.