Menu

Popatrz w niebo 2 - JOANNA GĘBAL (opr. kartonowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788365650030 
  • Oprawa kartonowa 
  • Autor Joanna Gębal|Monika Zborowska 
  • Wydawnictwo Muchomor 
  • Ilość stron 30 
  • Rok wydania 2017 

Opis

„Popatrz w Niebo" to kolekcja trzech książeczek polecanych stosownie dla dzieci 0-1, 1-2 oraz 2-3 lata. Każda z nich została zaprojektowana tak, aby zaspakajać potrzeby etapów rozwoju dziecka w danym wieku. Wspólną oś tematyczną publikacji stanowi niebo, główny komponent otaczającej nas rzeczywistości, który od najmłodszych może obserwować każde dziecko. Bohaterami książek są oczywiste komponenty naszego świata, np. Słońce, księżyc, ptaki i samoloty jak i te bardziej odległe, wpływające na pobudzenie wyobraźni, planety i rakiety. Liczba elementów świata przedstawionego, a także zastosowanych to jego prezentacji środków graficznych stopniowo zwiększa się wraz z kolejnymi częściami procesu. Projekt otrzymał nagrodę główną w pierwszej edycji konkursu Trzy/Mam/Książki zorganizowanego poprzez Instytut Książki w ramach narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Część druga stanowi zbiór kolorowych ilustracji adresowanych do dzieci na etapie drugiego roku życia. (Wiek: 1-2 lat) Geometryczne kształty z części pierwszej nabierają jednostkowych cech, które pozwalają identyfikować je z potężnymi przedmiotami. Wraz z bohaterami nieba dziecko poznaje pierwsze rzeczowniki i przymiotniki przedstawione przy pomocy interesującej typografii, tak aby to co jest tekstem dla rodzica pozostawało obrazem dla dziecka. Książeczka zaprojektowana została do oglądania w pionie, aby wskazywać to, co jest ponad nami, i wychodzić poza stereotypowe myślenie o książce.

O KONKURSIE „Czytelnictwo" inicjuje się od kołyski, na długo przed dniem, w którym dziecko zacznie samodzielnie składać litery. Dobrze dopasowane książki rozwijają umysł i emocje dziecka, kształtują kompetencje językowe i zakorzeniają w kulturze, a jako przepięknie zaprojektowane przedmioty są często pierwszym zaproszeniem do obcowania ze sztuką. Przy mądrym wsparciu rodziców literatura dziecięca staje się nadzwyczajnym przewodnikiem pomagającym małemu „czytelnikowi" odkrywać otaczający świat, rozbudza jego wyobraźnię i inspiruje do twórczych praktyk.

Celem konkursu było wyłonienie najkorzystniejszego projektu publikacji skierowanej do rodziców i opiekunów dzieci w wieku poniżej trzech lat. Każda książeczka powinna odpowiadać potrzebom, umiejętnościom i zainteresowaniom dziecka i być słuszna do jego wieku. Liczymy, że pomysłowość i uroda wyłonionych w konkursie prac stanie się „wzorcem z Sevres" prawidłowego smaku edytorskiego i punktem odniesienia dla twórców kultury asygnowanej najmłodszym.

Jury o wynikach konkursu: „Praca, którą jury nagrodziło jest spójną, stylistycznie powiązaną serią książek, klimatem nawiązującą do dziecięcej kołysanki. Cechuje ją zharmonizowana, kolorystycznie wyszukana szata graficzna, a także przemyślana koncepcja. Uwagę jurorów zwróciła zwłaszcza pierwsza książka, dedykowana dla odbiorców poniżej pierwszego roku życia, podkreślająca się na tle pozostałych propozycji konkursowych pod względem dopasowania do możliwości percepcyjnych dzieci w tym wieku. Autorzy przedstawili proste, zrozumiałe dla niemowlęcia figury i kontrasty ciekawie i ze smakiem."

ISBN: 9788365650030
Kod paskowy: 9788365650030
Autorzy: Gębal Joanna, Zborowska Monika
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 30393
ilość stron: 30
Oprawa: Kartonowa
PKWiU: 58.11
Format: 17.0x17.0cm
Głębokość (mm): 15
Waga: 0.276
Języki: polski
Wiek: 2 lata
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.