Menu

Przedszkolak kocha czytać. Elementarz (opr. broszurowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788365669469 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Agnieszka Bala 
  • Wydawnictwo Edukacyjne 
  • Ilość stron 68 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Publikacja przygotowująca dzieci do podjęcia nauki czytania w klasie pierwszej.- Elementarz umożliwia swobodne realizowanie różnorodnych form i technik pracy.- Elementarz jest uzupełniony zeszytami ćwiczeń.Najpierw dzieci uczą się równolegle czytać samogłoski i wyrazy globalnie.

Taka strategia pozwala na im szybkie odniesienie sukcesu w nauce czytania. Uświadamia, iż czytanie jest przystępne i przyjemne. Na kolejnym etapie poznają sylaby. Rozpoczynając od zapisów prostych (sylaby otwarte) i przechodząc do trudniejszych, dzieci samodzielnie czytają teksty, dokonując syntezy sylabowej.

Trenując czytanie według tej metody, wkrótce z przyjemnością będą mogły czytać dłuższe teksty.Pracując z Elementarzem, dzieci opisują zdarzenia, rozpoznają uczucia bohaterów, interpretują znaczenia zapisanych w dymkach samogłosek i sylab.

Wypracowuje to gotowość do nauki czytania uczy poprawnej techniki (np. Zasady od lewej do prawej), a także pokazuje, iż każdy zapis ma swoje znaczenie, czyli odniesienie do rzeczywistości. Zapisy w dymkach stanowią prototyp słów, a choćby tekstów, które w przyszłości dzieci będą musiały czytać ze zrozumieniem.Elementarz jest asygnowany dla dzieci w wieku przedszkolnym, które w sposób radosny mogą rozpocząć przygodę prowadzącą do świata pisma.

Propozycje w nim zawarte zapewniają bogate doświadczenia związane z rozwijaniem umiejętności prawo- i lewopółkulowych. Pozwolą osiągnąć sukcesy w nauce czytania i rozwijać zróżnicowane zainteresowania na kolejnych etapach edukacji

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.