Menu

Przygody węglem pisane (opr. broszurowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788381473637 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Patrycja Ryndak 
  • Wydawnictwo Novae Res 
  • Ilość stron 96 
  • Rok wydania 2019 

Opis

W śląskim mieście mieszkał chłopiec, który miał bujną wyobraźnię i wyjątkowy talent do wplątywania się w kłopoty...

Ośmioletni Mikołaj mieszka razem z rodzicami i siostrą w jednej ze starych kamienic na Górnym Śląsku. Rozgadany i atrakcyjny świata, bacznie obserwuje wszystko, co się wokół niego dzieje. A dzieje się szczególnie dużo: jego wujek wraz żoną i córkami wyjeżdża do Anglii, bezczelna banda wyrostków sieje postrach w całej okolicy, a on sam już wkrótce wpadnie w poważne tarapaty...

Jeśli chcecie lepiej poznać pełen tajemnic świat Górnego Śląska, dowiedzieć się, dlaczego ludzie mówią tu w kilku przeróżnych językach i sprawdzić, kto piecze najlepszy na świecie jabczok oraz czym jest prawdziwa ślonsko godka, dajcie się porwać pełnej przygód opowieści Mikołaja. Razem z nim odwiedzicie podwórko za familokiem, pójdziecie na spacer z tchórzliwym psem Czarkiem i przekonacie się, iż nie warto osądzać ludzi po pozorach, a każdy problem da się rozwiązać - jeśli tylko ma się wsparcie przyjaciół i rodziny.

Opowieść z perspektywy kilkuletniego Mikołaja ujmuje niezwykłą prostotą, szczerością i wielością emocji. Mądra i rzetelna. Chwyta za serce i zmusza do refleksji. Niezwykle, ale to szczególnie polecam!
Agnieszka Krizel, nietypowerecenzje.blogspot.com

Ciepła, pełna uroku, magii, pasji i wrażliwości opowieść ośmioletniego chłopca o miłości do rodziny, przyjaciół, Śląska i jego wartości. Esencjonalna, ładna i klimatyczna. Gorąco polecam.
Katarzyna Tuszyńska-Jąkalska, wielbicielka-ksiazek.blogspot.com

Patrycja Ryndak - urodzona w 1990 roku, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Od dzieciństwa związana z Górnym Śląskiem. Mieszka z rodziną w Gliwicach. Obecnie spełnia się jako mama unikatowego chłopca, Janka. Miłośniczka literatury, korzystnej kuchni i dalekich podróży. Nałogowa marzycielka.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.