Menu

ROK NA TARGU (opr. kartonowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788310133663 
  • Oprawa kartonowa 
  • Autor Jola Richter-Magnuszewska, Jola Richter-Magnuszew 
  • Wydawnictwo Nasza Księgarnia 
  • Ilość stron 28 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Witajcie na naszym targu, na którym co sobotę możecie nabyć najlepsze lokalne produkty: zdrowe warzywa, interesujące rękodzieło, ozdoby, książki, kwiaty i pyszne lody.
Iza z Krisem sprzedają miód, wełnę i mleko i jogurty, sery i przetwory własnej produkcji. Dyniowy Baron przywozi na rowerze ugotowane przez siebie wegetariańskie potrawy. Pani Słodziutka piecze najwspanialsze ciasta, a jej mąż, Pan Słodziutki, słynie z wyrobu lodów. Dorota szyje niezwykłe zabawki. Zielarka Skrzatula zbiera zioła, z których robi uzdrawiające mikstury. Ceramicy Agnieszka i Willi prowadzą warsztaty, na których każdy może zrobić sobie kubek. Ala i Anka opiekują się psiakami i kotami. Pan Mietek Wróbel pilnuje porządku. Jest i para nowych sprzedawców, Grażynka i Janusz, którzy wprowadzą trochę zamieszania. Mamy również całą gromadę zwierząt: kurę Rebekę, psotnego osła Pioruna i kota Paragona. Kawki podkradają jedzenie, a bociany przylatują i odlatują zgodnie z prawami natury. No i oczywiście są tu dzieci – niektóre z ochotą wyręczają rodziców w sprzedaży, inne się bawią, a jeszcze inne pomagają znajomym starszym osobom robić zakupy.
„Rok na targu" zawiera dwanaście rozkładówek prezentujących cykliczność i sezonowość lokalnych towarów. Prześledzimy, co słychać u wytwórców i mieszkańców Dobroszyc, potowarzyszymy im w obchodach radosnych świąt, takich jak Dzień Dziecka czy Dzień Kota.
uzupełniające dwie ilustracje są poświęcone prezentacji bohaterów, a także interaktywnej zabawie.
Jola Richter-Magnuszewska – maluje, rysuje i wycina ilustracje do książek i „Świerszczyka". Temat „Roku na targu", swojej pierwszej książki autorskiej, zna od podszewki. W Beskidzie Niskim, gdzie mieszka, idea cotygodniowych targów jest ciągle żywa. Regularnie bierze w nich udział równocześnie jako stała bywalczyni, jak i wystawca. Jej pracownia Z Innej Bajki, prowadzona wspólnie z mężem, gościła na wielu jarmarkach w kraju i zagranicą.

ISBN: 9788310133663
Kod paskowy: 9788310133663
Autorzy: Richter-Magnuszewska Jola
Wydanie: 1
Rok wydania: 2018
Kod wydawcy: 20409
Miejscowość: Warszawa
ilość stron: 28
Oprawa: Kartonowa
PKWiU: 58.11.1
Format: 23.0x30.5cm
Głębokość (mm): 21
Waga: 0.735
Języki: polski
Wiek: 3-4 lata
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.