Menu

Ronja, córka zbójnika (opr. broszurowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788310133403 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Astrid Lindgren 
  • Wydawnictwo Nasza Księgarnia 
  • Ilość stron 280 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Pewnej burzliwej nocy przychodzi na świat Ronja. Wtedy również mury zamczyska Mattisa pękają, rażone piorunem, a największemu wrogowi zbójnika rodzi się syn, Birk. Losy dzieci nieuchronnie splotą się ze sobą...
"Ronja, córka zbójnika" to spektakularna, poruszająca opowieść o przyjaźni i miłości, która doprowadza do pojednania zwaśnionych rodów. To dodatkowo ekscytująca przygoda rozgrywająca się w starym zamku oraz lesie zamieszkałym poprzez dzikie konie i najróżniejsze okrutne stwory: Wietrzydła, Szaruchy, a także Mgłowce.
Ulubiona lektura dzieci i dorosłych.
Astrid Lindgren (1907-2002)
najistotniej znana na świecie autorka książek dla dzieci urodziła się w Vimmerby. Tworzenie historii dla najmłodszych czytelników zaczęła w wieku 34 lat, kiedy na prośbę chorej córki wymyśliła postać Pippi Pończoszanki. Maszynopis nie został jednak zaakceptowany poprzez wydawnictwo. Pierwszą książką Astrid Lindgren przyjętą do publikacji została powieść dla dziewcząt "Zwierzenia Britt-Mari". I tak w 1944 roku rozpoczęła się seria sukcesów szwedzkiej pisarki. Napisała kilkadziesiąt książek (poza "Pippi" najszczególniej znane to: "Dzieci z Bullerbyn", "Ronja, córka zbójnika", "Bracia Lwie Serce", serie o Emilu ze Smalandii, Karlssonie z Dachu, Madice z Czerwcowego Wzgórza czy Lotcie z ulicy Awanturników) i stała się jedną z najmocniej wpływowych osób w Szwecji.
Jej książki przetłumaczono na blisko 100 języków, nieraz były także ekranizowane. Została uhonorowana dziesiątkami nagród szwedzkich i międzynarodowych, m.in. Medalem Hansa Christiana Andersena (1958), International Book Award UNESCO (1993), Orderem Uśmiechu oraz nagrodą Right Livelihood Award w 1994 roku. 2 maja 1989 roku Uniwersytet Warszawski przyznał jej tytuł doktora honoris causa.
Astrid Lindgren zmarła 8 stycznia 2002 roku w Sztokholmie, w wieku 94 lat.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.