Menu

S.Z.T.U.K.A. (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788360850824 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Sebastian Cichocki 
  • Wydawnictwo Dwie Siostry 
  • Ilość stron 216 
  • Rok wydania 2011 

Opis

Sztuka współczesna jeszcze nigdy nie była tak przystępna! Wydawnictwo Dwie Siostry przedstawia czwarty tom w nowatorskiej linii edukacyjnej zapoczątkowanej książką „D.O.M.E.K.".

Oto książka o sztuce, w której zamiast klasycznych obrazów czy rzeźb znajdziecie wielodniowe spacery, sadzenie lasu, rozmowy ze zwierzętami, krojenie budynków, wybuchy, pływanie tratwą i sporo innych niesamowitych historii. Ukazując dzieciom 51 dzieł wybitnych współczesnych twórców z całego świata, Sebastian Cichocki ukazuje, iż sztuka może być niezwykłą przygodą, a artysta – czarodziejem, który przemienia rzeczywistość. Wieloryb w bibliotece, szklanka, która stała się dębem, wyspy w różowych sukienkach, pisuar jako rzeźba – w tej książce, tak jak w sztuce, wszystko jest realne!

Sebastian Cichocki (ur. W 1975 r.) – kurator, autor tekstów krytycznych, a także literackich związanych ze sztuką. Pracuje w Muzeum Sztuki progresywnej w Warszawie jako dyrektor programowy. Był kuratorem i współkuratorem wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych, m.in. Wystaw reprezentujących Polskę na 52. I 54. Biennale w Wenecji.

Aleksandra i Daniel Mizielińscy – graficy, twórcy książek i stron internetowych. Autorzy m.in. Książek „Miasteczko Mamoko", „D.O.M.E.K.", „Co z Ciebie wyrośnie?", ilustratorzy książki „D.E.S.I.G.N.". Laureaci wielu nagród, w tym prestiżowego międzynarodowego wyróżnienia Bologna Ragazzi Award 2010 za książkę „Co z Ciebie wyrośnie?".

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.