Menu

Śmieciogród (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788327104427 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Ola Woldańska-Płocińska 
  • Wydawnictwo Papilon 
  • Ilość stron 80 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Nie chcemy, by Ziemia każdego dnia stawała się coraz pokaźniejszym Śmieciogrodem…

Możemy pomagać planecie małymi krokami: używając bawełnianych toreb, bidonu zamiast plastikowych butelek, segregując śmieci.

Przekonaj się - to łatwe!

Kontynuacja kolekcji, w której do tej pory ukazała się książka o prawach zwierząt Zwierzokracja. Autorka bierze na warsztat inny ważny dla świata temat: śmieci, niemarnowania, zero waste, ekologii i dbania o Ziemię.

Śmieciogród składa się z 38 rozkładówek z kolorowymi i zabawnymi ilustracjami w dużym formacie. Niedługie, przystępne teksty zawierają sporo informacji i ciekawostek. Książka w interesujący sposób, równocześnie w warstwie tekstowej, jak i ilustracyjnej, opowiada o historii opakowań (od tych naturalnych po syntetyczne), a także o tym, co możemy zrobić dzisiaj, metodą nieznacznych kroków, aby uchronić Ziemię przed zalaniem plastikiem i staniem się wielkim Śmieciogrodem.

nabywając egzemplarz tej książki, wesprzecie finansowo działalność dwóch organizacji, które dbają o czystość naszej planety: Polskie Stowarzyszenie Zero Waste i Fundację Kupuj Odpowiedzialnie.

Autorka i ilustratorka Ola Woldańska-Płocińska to szanowana postać w świecie polskich książek dla dzieci, która troszczy się o losy zwierząt i Ziemi. Sama wdraża w swoje życie praktykę zero waste, ogranicza stosowanie plastiku, stosując metodę "baby steps".

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.