Menu

Świat fizyki. Podręcznik. Klasa 7 Szkoła podstawowa - Barbara Sagnowska, Maria Rozenbajgier, Ryszard Rozenbajgier, Danuta Szot-Gawlik, Małgorzata Godlewska (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788302168147 
  • Oprawa miękka 
  • Autor praca zbiorowa 
  • Wydawnictwo WSIP 
  • Ilość stron 248 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Świat fizyki to jeden z popularniejszych cykli edukacyjnych do nauki fizyki, szanowany i cieszący się zaufaniem nauczycieli od wieli lat. Jest przeznaczony dla uczniów o zróżnicowanych możliwościach i zainteresowaniach.

Podręcznik Świat fizyki. Klasa 7. Składa się z siedmiu rozdziałów tematycznych:
Wykonujemy pomiary,
Niektóre atrybuty fizyczne ciał,
Cząsteczkowa budowa ciał,
Jak opisujemy ruch?
Siły w przyrodzie,
Praca, moc, energia mechaniczna,
Przemiany energii w zjawiskach cieplnych.

Każdy z siedmiu rozdziałów składa się z tematów, a każdy temat zakończono Podsumowaniem przypominającym najważniejsze treści z danego tematu. Z kolei na końcu każdego rozdziału umieszczono Repetytorium, test wyboru sprawdź swoją wiedzę, a także dodatkowe zadania przekrojowe.

W podręczniku zamieszczono liczne, w pełni rozwiązane przykłady wspomagające uczniów w pokonywaniu trudności rachunkowych, a także dużo zadań jakościowych i obliczeniowych. Opisano także wszystkie doświadczenia wymienione w podstawie programowej, a ponadto mnóstwo prostych i atrakcyjnych eksperymentów, które można wykonać na lekcji lub samodzielnie w domu. Podręcznik mieści także polecenia odsyłające uczniów do Internetu.

Podręcznik jest zgodny z nową podstawą programową MEN obowiązującą w klasie 7 szkoły podstawowej od września 2017 r. Uwzględniono w nim wszystkie zmiany, jakie nowa podstawa programowa wprowadza w stosunku do poprzedniej, np. Usunięto temat dotyczący sprzętów prostych, umiejętności doświadczalne są zapisane w treściach poszczególnych działów programowych, wprowadzono ruch po okręgu, doprecyzowano wymagania dotyczące szybkości i przyspieszenia, wprowadzono pojęcie wektora siły.

Podtytuł: Szkoła podsatwowa
ISBN: 9788302168147
Kod paskowy: 9788302168147
Autorzy: Sagnowska Barbara, Rozenbajgier Maria, Rozenbajgier Ryszard, Szot-Gawlik Danuta, Godlewska Małgorzata
Kod wydawcy: 20321
ilość stron: 248
Oprawa: Miękka
PKWiU: 58.11.1
Format: 17.0x24.5cm
Głębokość (mm): 12
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.