Menu

Tam, gdzie zawracają bociany (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788310135582 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Joanna Jagiełło 
  • Wydawnictwo Nasza Księgarnia 
  • Ilość stron 304 
  • Rok wydania 2020 

Opis

III Nagroda w V Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży.
Szymon nie potrafi sobie poradzić z widmami przeszłości. Obwinia się o to, że jego przyjaciel jest w śpiączce. Lecz dziadek, do którego chłopak jedzie na wakacje, także nie może zapomnieć o strasznym błędzie z młodości. Tymczasem w ruinach spalonego szpitala psychiatrycznego ktoś kładzie kwiaty i zapala znicze. Szymon i jego nowa koleżanka Lena błyskawicznie odkrywają, iż w Bocianach niedużych nic nie jest takie, jakie się wydaje. Kto szuka zemsty? Czym jest prawdziwa odwaga? Czy dawne tragedie mogą położyć się cieniem na teraźniejszości? I wreszcie: czy jest tu miejsce na miłość?
Joanna Jagiełło (ur. 1974) ukończyła wydział anglistyki na UW. Współpracowała z czasopismami "Perspektywy" oraz "Cogito" jako dziennikarka i autorka materiałów do nauki języka angielskiego. Uczyła na wydziale anglistyki, a także w liceach i gimnazjach. Poprzez sporo lat pracowała jako redaktorka podręczników do języka angielskiego. Jest autorką dwóch powieści dla dorosłych: "Hotel dla twoich rzeczy" (2014) i "Taki wstyd" (2016) i dwóch tomików poetyckich: "Moje pierwsze donikąd" (1997) i "Ślady" (2013). Pisze także dla dzieci: "Oko w oko z diplodokiem" (2013), "Pamiętnik Czachy" (2014) i dla młodzieży: "Jak ziarnka piasku" (2018), "Zielone martensy" (2017), "Kawa z kardamonem" (2011), "Czekolada z chili" (2013). Jej powieść "Jak ziarnka piasku" otrzymała nagrodę "Książka Roku 2018" Polskiej Sekcji IBBY i została wpisana na listę White Ravens 2019.
Oprócz pisania autorka lubi grać na gitarze, śpiewać i malować. Ma dwie córki. Mieszka w Warszawie.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.