Menu

To nie problem! cz.1-2 (opr. broszurowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788380800885 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Magdalena Kirska-Okuniewska 
  • Wydawnictwo Harmonia 
  • Rok wydania 2018 

Opis

Sprawy niewielkiego człowieka dorosłym niejednokrotnie wydają się błahe, lecz z perspektywy parolatka wizyta u fryzjera, obcinanie paznokci czy podmiana ubrań na świeże to wydarzenia stanowczo znaczne i - niestety - często nastręczające trudności.

Nierozumiejące procesów fizjologicznych i fizycznych oraz norm społecznych dziecko często buntuje się przeciw wymuszanymi nimi zachowaniom, co u rodziców sprawia frustrację i poczucie bezradności, a dla całej rodziny oznacza niepotrzebny stres.

Niniejsza publikacja tłumaczy dzieciom, po co i jak robi się pewne rzeczy (takie jak ubieranie się, przerywanie zabawy, mycie zębów, chodzenie do lekarza, dzielenie się), a rodzicom podpowiada, w jaki sposób przedstawiać świeże wydarzenia i zmiany, których nie da się uniknąć.

Proponowana forma - książeczki do wycinania i kolorowania - zezwala na nadanie uniwersalnym historyjkom społecznym jednostkowego charakteru, wynikającego z poznać i doświadczeń najmłodszych czytelników.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.