Menu

Tradycja kontra modernizm - Billot Louis SI (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788394449988 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Louis Billot Si 
  • Wydawnictwo DeReggio 
  • Ilość stron 252 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Przekład z języka łacińskiego oraz wstęp: Marcin Beściak.
Książka stanowi pierwszy polski przykład fachowego dzieła jednego z najwybitniejszych przedstawicieli rzymskiej szkoły teologicznej i ruchu odnowy tomistycznej, jezuity kardynała Louisa Billota (1846-1931). Pozycja rangi przystępnej książki naukowej odszuka swe miejsce równocześnie w pokaźniejszych księgarniach religijnych, jak i w księgarniach naukowych:
Lektura dzieła Tradycja kontra modernizm kardynała Louisa Billota to uczta dla intelektu spragnionego przezroczystych wywodów i czystej katolickiej prawdy. Fason francuskiego teologa, wspaniale oddany w polskim przekładzie Marcina Beściaka, jest bardzo dostępny jak na dzieło tej kategorii. Widać w nim geniusz oraz tradycję jezuickiej pedagogiki, łączącej erudycję z prostotą wypowiedzi. (...) Kardynał Billot, nadzwyczajny przedstawiciel rzymskiej szkoły teologicznej i odnowy tomistycznej, napisał swe dzieło w formie thrillera teologicznego: po przedstawieniu katolickiego pojęcia Tradycji i bezlitosnej krytyce historycznej metody badań, autor postanowił w ostatnim rozdziale oddać głos samej herezji modernizmu. Można powiedzieć, że synteza jezuity rewelacyjnie wyraziła pozory wewnętrznej spójności tego błędnego systemu.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.