Menu

Tysiąc lat temu w Gnieźnie - JAROSŁAW GRYGUĆ (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788361391074 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Jarosław Gryguć 
  • Wydawnictwo Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie 
  • Ilość stron 32 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Autor zabiera nas w barwną podróż w czasie do wczesnośredniowiecznego Gniezna. Prowadzi ona od legendarnych początków, przez czasy pogańskie, kolejne etapy budowy grodu, aż do roku 1038, kiedy po najeździe czeskiego księcia grody Wielkopolski straciły znaczenie, a nową stolicą został Kraków. W trakcie tej narracji czytelnik poznaje życie codzienne zwykłych mieszkańców grodu, takich jak rzemieślnicy, kupcy, ale też tych, którzy budujeli drużynę książęcą. W książce nie zabrakło także ważnych dla miasta wydarzeń oraz związanych z nimi zabytków. Na jednej ze stron można znaleźć ilustrację demonstrującą sposób wykonania Drzwi Gnieźnieńskich, najcenniejszego zabytku sztuki romańskiej w Polsce. Rysunki ukazują mnóstwo innych wartościowych przedmiotów z przeszłości, większość z nich to eksponaty z wystaw w Muzeum PPP w Gnieźnie.

Książka jest zintegrowana z aplikacją przenośną "W gnieźnieńskim grodzie", opracowaną i wydaną w 2013 roku przez MPPP. Wybrane strony są widocznikami do trójwymiarowych makiet, które pojawiają się na ekranie smartfonu lub tabletu (z zainstalowaną aplikacją), jakby w danej chwili znajdowały się nad papierową ilustracją.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.