Menu

Uprowadzenie księcia Margaryny - PHILIP STEAD OD 24,99zł DARMOWA DOSTAWA KIOSK RUCHU (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788381230773 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Mark Twain|Philip Stead 
  • Wydawnictwo Wydawnictwo Prószyński i S-Ka 
  • Ilość stron 160 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Wydarzenie literackie! Wielbiciele marka Twaina mogą poznać niepublikowaną dotąd książkę mistrza!
Pierwsze wydanie ilustrowanej książeczki dla dzieci (i dorosłych!) autorstwa legendarnego pisarza amerykańskiego, zinterpretowanej przez dwoje znacznych artystów współczesnej literatury dziecięcej i mistrzowsko przełożona na język polski. Bajka wyjątkowo aktualna: o królu nikczemnego wzrostu, którego nikt w jego państwie nie miał prawa przerastać. O zgarbionych poddanych dyktatora i uczciwym chłopcu, który – nie wiedząc nic od zakazach – zdołał odnaleźć uprowadzonego księcia i zmienić bieg historii
Pewnego wieczoru w latach osiemdziesiątych XIX wieku córki firma Twaina poprosiły, aby opowiedział im bajkę. Szukając natchnienia, pisarz spojrzał na ilustrację w gazecie i zaczął opowiadać historię Johnny’ego, biednego chłopca, który nieoczekiwanie dostał zaczarowane nasiona i wyruszył na ratunek uprowadzonemu księciu. Twain zachował tę opowieść w notatkach, lecz bajka pozostała nieukończona Aż do dzisiaj, gdy po ponad wieku z fragmentów bajki odnalezionych w archiwum firma Twaina na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley, powstała ta opowieść. Philip Stead, wspomagając się ogólnym zarysem akcji, wpisał się w twainowski styl – pełen ironii i łobuzerskiego humoru, przewrotny i niepokorny – żeby po latach dokończyć dzieło mistrza. Historię współtworzą pełne wdzięku, żartobliwe i wzruszające do łez grafiki Erin Stead.
Gratka dla wielbicieli „Przygód Tomka Sawyera"i „Przygód Hucka Finna", „Listów z Ziemi" i „Pamiętników Adama i Ewy" – z pewnością nie będą zawiedzeni!

ISBN: 9788381230773
Kod paskowy: 9788381230773
Autorzy: Stead Philip, Twain Mark
Wydanie: 1
Rok wydania: 2017
Kod wydawcy: 31155
Miejscowość: Warszawa
ilość stron: 160
Oprawa: Twarda
PKWiU: 58.11.1
Format: 21.0x29.0cm
Głębokość (mm): 14
Waga: 0.75
Języki: polski
Wiek: 5-7 lat, 8-11 lat
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.