Menu

Użytkowanie urządzeń elektronicznych. Kwalifikacja E.20.1. Podręcznik do nauki zawodu technik elektronik Szkoły ponadgimnazjalne - Piotr Golonko (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788302167737 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Piotr Golonko 
  • Wydawnictwo WSiP 
  • Ilość stron 240 
  • Rok wydania 2016 

Opis

Kompendium wiedzy asygnowane dla osób kształcących się w zawodzie technik elektronik. Omówiono tu funkcje, cechy i wykorzystanie urządzeń elektronicznych. Scharakteryzowano zadania bloków poręcznych w urządzeniach elektronicznych na podstawie analizy schematów blokowych. Zgromadzono też wiadomości z zakresu optoelektroniki i techniki światłowodowej. Podręcznik ukazuje zastosowanie elementów optoelektronicznych oraz opisuje technologie i systemy transmisji światłowodowej i wprowadza rozróżnienie kanonów transmisji bezprzewodowych. Dokładnie omówiono w nim zasady łączenia urządzeń elektronicznych z uwzględnieniem parametrów sygnałów, standardów interfejsów i obwodów zasilania. Przybliżono w dodatku funkcje oprogramowania specjalistycznego stosowanego w urządzeniach elektronicznych. Osobne rozdziały poświęcono programowaniu, uruchamianiu i dostosowywaniu urządzeń elektronicznych. Uczeń wyszuka tu dodatkowo informacje dotyczące zasad wykonywania pomiarów sygnałów elektrycznych w blokach poręcznych urządzeń elektronicznych, a także pomiarów parametrów urządzeń elektronicznych. Autor podręcznika jest twórcą podstawy programowej do nauki zawodu technik elektronik - atutem publikacji jest wyśmienity wybór treści zgodny z projektem reformy szkolnictwa zawodowego.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.