Menu

Wampiry, upiory, potwory i inne nieziemskie stwory - Błach Sylwia, Daniluk Paulina (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788389284525 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Paulina Daniluk|Sylwia Błach 
  • Wydawnictwo Albus 
  • Ilość stron 136 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Książka Sylwii Blach pt. "Wampiry, potwory, upiory i inne nieziemskie stwory", z ilustracjami Pauliny Daniluk, poświęcona jest istotom (nie) z tego świata. Potwory od zawsze towarzyszyły człowiekowi. Przewijały się w mitologii, pojawiały w opowiadaniach czy na kartach powieści. Budziły strach, ale też niejednokrotnie fascynację, tak przeróżne były od wszystkiego co ludziom znane. Sylwia Błach w lekki i dostępny sposób opowiada o istotach z mitologii, legend miejskich i podań. Po każdym rozdziale demonstruje swój fachowy kunszt pisarski za pomocą drabbli czyli krótkich opowiadań składających się skrupulatnie ze stu słów. Drabble znajdujące się w książce to zabawne historyjki z potworem w roli głównej. Przy okazji pierwszego wydania książki "Wampiry, upiory, potwory i inne nieziemskie stwory" ogłaszamy modę na drabble mając nadzieję, że książka sprowokuje czytelników do redagowania własnych tekstów. Na szczególną uwagę zasługują atrakcyjne ilustracje autorstwa Pauliny Daniluk, które genialnie uzupełniają tekst. Choć niekiedy żyją one własnym życiem, oszałamiają precyzyjnością kreski, oszczędnością barw i różnorakością stylów. Książka niewątpliwie zasługuje na uwagę. Zapraszamy do lektury!

Autorka:
Sylwia Błach - rocznik 1991. Pisarka, programistka, blogerka. Zadebiutowała zbiorem opowiadań “Strach", następnie opublikowała powieść “Bo śmierć to dopiero początek" i zbiór opowiadań “Trzy lata strachu". Publikowała w wielu antologiach i czasopismach, a jej opowiadania zostały przetłumaczone na język czeski i angielski. Zawodowo zajmuje się programowaniem w studio gier Hypnotic Ants i studiuje na studiach doktoranckich na Politechnice Poznańskiej. Prowadzi dwa blogi: www.sylwiablach.pl oraz www.vamppiv.pl

Ilustratorka:
Paulina Daniluk-absolwentka Wydziału Artystycznego UMCS, zadebiutowała w 2016 opracowaniem graficznym książki pt. " 30 znikających trampolin" Doroty Kassjanowicz.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.