Menu

What if? A co gdyby? (opr. broszurowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788381432337 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Randall Munroe 
  • Wydawnictwo Czarna Owca 
  • Ilość stron 320 
  • Rok wydania 2019 

Opis

Jeden z największych fenomenów czytelniczych ostatniego roku. Książka, która zebrała doskonałe recenzje w najważniejszych światowych mediach, poczynając od?Wall Street Journal? i?Rolling Stone'a?, a na?Wired? kończąc.

Zadebiutowała na 1 miejscu listy bestsellerów non-fiction?New York Timesa? i utrzymywała się w jej czołówce poprzez pół roku. Jedna z ulubionych lektur Billa Gatesa. W ciągu zaledwie 24 godzin od premiery osiągnęła status bestsellera na Amazonie.?What If?? Randalla Munroe to zbiór naukowych odpowiedzi na hipotetyczne i absurdalne pytania ilustrowany przezabawnymi komiksami.

Książka pełna jest uszczypliwego humoru, a przy tym, naprawdę zaskakująco dużo można się z niej nauczyć. Munroe z naukowym zacięciem odpowiada nawet na najgłupsze pytania, cierpliwie tłumaczy jaką moc może wygenerować Yoda, czy co aby się stało, gdyby każdy z nas miał naprawdę dedykowaną tylko jedną drugą połówkę.Naprawdę mądraBill GatesNigdy wcześniej granica pomiędzy światem nerdów, a kulturą popularną nie była tak rozmytaNew York TimesMunroe ożywia skomplikowaną naukę ładnym dowcipem.

Mechanika Newtona jest zdecydowanie bardziej zabawna, kiedy zastanawiasz się nad tym jak zbudować rakietę ze skierowanych w dół karabinów maszynowychWall Street JournalEdukacja powinna posiadać na celu uczyć ludzi umiejętności rozwiązywania problemów, z którymi nigdy wcześniej się nie spotkali.

Ta książka to ogromna porcja humoru i mistrzostwo w tego typu rozumowaniuThe EconomistCudownie obłąkanaBoston GlobeTo, co sprawia, iż praca Munroe'a jest tak fantastyczna to kompilacja dwóch części: jego oddania, które sprawia, że stara się odpowiedzieć w naukowy sposób na nawet na najdziwniejsze pytania i jego niezaprzeczalnego poczucia humoruHuffington PostAbsurdalność i hipotetyczność tych pytań powoduje, że każdy temat, nieważne jak odległy, jest interesującyNew YorkerRandall Munroe jest legendą internetu.

To twórca jednego z najpopularniejszych komiksów internetowych na świecie - XKCD. Jest byłym naukowcem NASA, który poświęcił karierę twórcy robotów dla tworzenia sytuacyjnych komiksów, a ostatnio także pisania książek.

Jego stronę odwiedza miesięcznie około 70 milionów użytkowników.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.