Menu

Wielki powrót detektywa Pozytywki (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788310131522 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Grzegorz Kasdepke 
  • Wydawnictwo Nasza Księgarnia 
  • Ilość stron 80 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Drzwi agencji detektywistycznej „Różowe Okulary" są wciąż zamknięte na głucho, jednak mieszkańcy kamienicy starają się nie poddawać złym myślom. Tymczasem Martwiak ostatnio pokaźnie zhardział, ciągle przesiaduje w piwnicy albo na podwórzu i najwyraźniej coś planuje Czy detektyw Pozytywka wróci na czas, żeby udaremnić jego knowania?
Grzegorz Kasdepke — najchętniej czytany polski autor książek dla dzieci. Niemal wszystkie z ponad jego czterdziestu tytułów uzyskały status bestsellera (m.in. „Kacperiada " czy „Horror, czyli skąd się biorą dzieci"). Sympatię czytelników łączy z podziwm krytyków, czego dowodem są najważniejsze nagrody, jakie zdobył za twórczość dla najmłodszych (w tym: Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, dwukrotnie nagrodę Edukacja XXI, Nagrodę BETA, Nagrodę im. Kallimacha, Nagrodę Stowarzyszenia Autorów ZAiKS i inne). Jego książki weszły na listę lektur szkolnych, a Fundacja „ABCXXI — Cała Polska czyta dzieciom" uznała „Detektywa Pozytywkę" za jedną z dziesięciu najkorzystniejszych książek dla dzieci minionej dekady.
Piotr Rychel zajmuje się projektowaniem graficznym i ilustracją. Współpracował z lokalnym wydaniem „Gazety Wyborczej", wydawnictwami literatury dziecięcej i edukacyjnymi. Ilustrował i opracowywał graficznie linię podręczników do nauczania początkowego (za jeden z nich pozostał wyodrębniony poprzez PTWK w konkursie na najbłyskotliwiejszą książkę roku 2000). W latach 2004–2008 jako redaktor naczelny kierował dwutygodnikiem „Miś". Od wielu lat współpracuje ze „Świerszczykiem". Jest twórcą graficznego wizerunku detektywa Pozytywki, głównego bohatera bestsellerowej serii Grzegorza Kasdepke. Współautor (z Magdą Wosik) pierwszej w Polsce bajki do rysowania pt. „O, ja cię! Smok w krawacie!" – najlepszej Książki Dziecięcej „Przecinek i kropka" 2011 w konkursie Empiku. W wolnych chwilach jeździ na motorze.

linia procesu: Detektyw Pozytywka i inne
ISBN: 9788310131522
Kod paskowy: 9788310131522
Autorzy: Kasdepke Grzegorz
Wydanie: 1
Rok wydania: 2017
Kod wydawcy: 20409
Miejscowość: Warszawa
ilość stron: 80
Oprawa: Twarda
PKWiU: 58.11.1
Format: 14.7x20.3
Głębokość (mm): 12
Waga: 0.222
Języki: polski
Wiek: 8-11 lat
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.