Menu

Wojownicy, tom 1. Ucieczka w dzicz (opr. miękka)

Cechy produktu

  • ISBN 9788365122025 
  • Oprawa miękka 
  • Autor Hunter Erin 
  • Wydawnictwo Zysk i S-ka 
  • Ilość stron 334 
  • Rok wydania 2015 

Opis

Od wieków cztery klany wojowniczych kotów dzieliły las według praw ustanowionych poprzez przodków. Jednak jeden z nich odrzucił odwieczny porządek, kreujejąc zagrożenie dla pozostałych.
Bezwzględne koty z Klanu Cienia otaczają siedlisko walecznych, choć mniej licznych kotów z Klanu Pioruna. Błękitna Gwiazda, ich przywódczyni, i jej dumni wojownicy - Lwie Serce i Tygrysi Pazur - nie poddadzą się bez walki, zdecydowani bronić za wszelką cenę swych pobratymców i młodych.
Gdy sytuacja wydaje się beznadziejna, w lesie pojawia się zwyczajny, domowy kot, o którym mówiło proroctwo i który odmieni losy tych ziem.
Głęboko w mrokach lasu cztery klany wojowniczych kotów współżyją w nieprzystępnej harmonii. Na horyzoncie pojawiają się jednak świeże niebezpieczeństwa...
Ognista Łapa jest już pełnoprawnym wojownikiem Klanu Pioruna, jednak to nie koniec jego kłopotów. Nadchodzi zima, koty z Klanu Rzeki spoglądają groźnie na ziemie bogatszych w pożywienie klanów, a słaby Klan Wiatru ze wszelkich sił stara się uniknąć zagłady.
Rosnące napięcie między klanami przekształca się w otwarty konflikt. Tymczasem Ognista Łapa obawia się zdrady wśród swoich...

W klanie jest zdrajca. Komu zaufa Ogniste Serce?

Napięcie wśród kotów przemierzających las osiągnęło niezrównany dotychczas poziom, a wierność klanowi straciła na znaczeniu. Dotychczasowy przyjaciel w okamgnieniu stać się może wrogiem, a niektóre koty skłonne są nawet zabić, by osiągnąć to, czego pragną.

Ogniste Serce jest zdecydowany poznać prawdę zagadkowej śmierci Rudego Ogona. Nie wie jednak, że lepiej, aby pewne tajemnice nie ujrzały światła dziennego...


Klan Pioruna wygrał bitwę, która miała go unicestwić. Odwaga Ognistego Serca ocaliła jego pobratymców, chociaż jednego kota uratować się nie udało.
Wygrana bitwa nie kończy wojny - nowy przywódca klanu zmierzyć się musi ze złowieszczymi zakusami Tygrysiej Gwiazdy, który nie spocznie, póki nie dokona zemsty na swym poprzednim klanie.
Nadszedł czas, gdy wypełnią się przepowiednie i narodzą się bohaterowie...
Klan Cienia wybrał nowego przywódcę. Ogniste Serce przeczuwa jednak, że stary wróg wciąż pragnie zemsty na swym poprzednim klanie. Tymczasem w lesie pojawiło się nowe zagrożenie, które zagraża życiu każdego kota. Klanowi Pioruna grozi unicestwienie - jego przywódczyni odwróciła się od swych przodków. Głowę Ognistego Serca zaprząta jedna myśl - może Błękitna Gwiazda ma rację? Może Klan Gwiazdy opuścił ich na zawsze?
Mrok, Powietrze, Woda i Niebo staną się jednością... By odmienić las na za każdym razem.
Klany dzikich kotów od wielu księżyców żyły w pokoju - jednak przodkowie mają dla nich przerażające wieści. Nadchodzi nowa przepowiednia i nieznane wcześniej zagrożenie. Młody wojownik, Jeżynowy Pazur, niespodzianie dla siebie, zostaje wyrózniony jako ten, od którego zależy los wszelkich klanów.

ak sporo przejdą wojownicy, aby odnaleźć nowy dom?

Minęły księżyce odkąd szóstka kotów wyruszyła w podróż, którą zapowiedziała przepowiednia. Teraz muszą powrócić do domu i przynieść wieści z dalekich stron. Jednak na drodze staje im plemię dzikich kotów, które ma własną przepowiednię do wyjaśnienia.

Tymczasem w lesie czterech klanów Ognista Gwiazda i Liściasta Łapa bezradnie przyglądają się, jak świat wokół nich ginie, rozrywany szponami bestii kierowanych poprzez Dwunożnych. Czy szóstka kotów zdąży wrócić na czas i uratować swych pobratymców?
Grupa młodych kotów wróciła z szerokiej tułaczki z niepokojącą wiadomością - albo wszystkie klany porzucą
dotychczasowe schronienia i ruszą ku nowym domom, albo czeka je zagłada. Choć to jedyne wyjście, to podróż pełna będzie niewiadomych. Najgorsze jest to, że koty nie wiedzą gdzie mają się udać. Gdyby tylko Klan Gwiazd dał jakiś znak...
Wojownicy wreszcie dotarli do nowego domu, ale w ich życiu nadal nie zapanował spokój. Koty muszą ustalić nowe granice terytorium, odnaleźć świeże miejsce komunikacji z przodkami, a co najważniejsze, poradzić sobie z kolejnym niebezpieczeństwem, które tym razem pochodzi od nich samych.

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.