Menu

Wspomaganie rozwoju dzieci nieśmiałych... (opr. broszurowa)

Cechy produktu

  • ISBN 9788380956315 
  • Oprawa broszurowa 
  • Autor Joanna Gładyszewska-Cylulko 
  • Wydawnictwo Impuls 
  • Ilość stron 245 
  • Rok wydania 2019 

Opis

W dzisiejszych konsumpcyjnych czasach, gdzie współzawodnictwo, izolacja i samotność powiększają swój zasięg, rośnie także populacja dzieci nieśmiałych, które nie radzą sobie w kontaktach społecznych. W uniemożliwianiu utrwalania nieśmiałości ważną rolę odgrywają oddziaływania wychowawcze nastawione na optymalne kształtowanie się osobowości dziecka. Jednak, gdy zaburzenia przybierają na sile, niezbędne jest użycie optymalnych działań terapeutycznych.

Inspiracją do podjęcia tematu były wieloletnie doświadczenia autorki w używaniu wizualizacji z wybranymi technikami arteterapii w terapii i wspomaganiu rozwoju dzieci. Celem użytecznym jest zaproponowanie nowej metody przydatnej w pracy terapeutyczno-wychowawczej z dziećmi nieśmiałymi.

Książka gromadzi część użyteczną, w której znajdują się m.in. Przykładowe scenariusze zajęć z wykorzystaniem wizualizacji z wybranymi technikami arteterapii, arkusze obserwacyjne, a także arkusze oceny dzieci.Cudowna moc arteterapii

Arteterapia, polegająca na wykorzystaniu rozmaitych środków artystycznych, ułatwiających pacjentowi ekspresję, budzi coraz pokaźniejsze zainteresowanie wśród specjalistów. Cel arteterapii - pozytywne zmiany zachowania i postaw wobec siebie i innych, wyróżnia jej terapeutyczne znaczenie i czyni ją poręczną dla psychologów i pedagogów, a także zbawienną dla pacjentów.

O tym, jak obszerne znaczenie posiadają działania terapeutyczne, w tym arteterapia, pisze Joanna Gładyszewska-Cylulko. Wspomaganie rozwoju dzieci nieśmiałych poprzez wizualizację i inne techniki arteterapii to zapis doświadczeń autorki i sugestia zastosowania nowej metody pracy terapeutyczno-wychowawczej z nieśmiałymi dziećmi. Książka, opublikowana nakładem Oficyny Wydawniczej Impuls, powinna się znaleźć w bibliotekach psychologów i terapeutów oraz studentów, którzy planują podjęcie pracy z osobami chorymi psychicznie, z dziećmi ze schorzeniami neurologicznymi czy chorymi na serce. Arteterapia może także przynieść zadowalające rezultaty w leczeniu dysleksji, depresji, nieśmiałości oraz zahamowań psychoruchowych, a także nie tylko wspomagać leczenie, ale także pełniąc rolę profilaktyczną. [...]

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.