Menu

Zwierzęta lekarze - ANGIE TRIUS (opr. twarda)

Cechy produktu

  • ISBN 9788365625441 
  • Oprawa twarda 
  • Autor Angie Trius|Blasco Julio Antonio|Mark Doran 
  • Wydawnictwo Esteri 
  • Ilość stron 32 
  • Rok wydania 2017 

Opis

Jak dzikie zwierzęta radzą sobie z chorobami? Tam, gdzie mieszkają, nie ma przecież ani klinik weterynaryjnych, ani leków, wynalezionych do leczenia zwierząt pod opieką człowieka. Czy w takim razie dzikie zwierzęta potrafią leczyć się same?
Mamy coraz więcej dowodów na to, że dzikie zwierzęta zdają sobie sprawę z właściwości wielu naturalnie występujących środków i substancji leczniczych. Co więcej, można powiedzieć, że mieszkają one w największej i najbogatszej aptece, pełnej naturalnych farmaceutyków. Tak naprawdę są perfekcyjnie przystosowane do życia w naturze. Zoolodzy, a także botanicy znajdują coraz więcej przykładów na to, jak przy pomocy naturalnych lekarstw zwierzęta leczą rozmaite przypadłości.
Zoofarmakognozja to zyskująca coraz obszerniejszą popularność nauka o tym, jak zwierzęta leczą się same, wykorzystując przystępne w ich środowisku substancje lecznicze, zawarte na ogół w liściach, korzeniach, nasionach roślin, ale także np. W minerałach. Biolodzy podczas badań wielu gatunków zauważyli już jakiś czas temu, iż część spożywanych poprzez zwierzęta pokarmów nie jest składnikami ich codziennego menu, i tak naprawdę byli świadkami samoleczenia zwierząt darami natury.
Niecodzienna przygoda pozwalająca przyjrzeć się z bliska, jak zwierzęta wykorzystują zdobytą w toku ewolucji wiedzę do leczenia schorzeń i dolegliwości przy pomocy otaczających je naturalnych leków.

ISBN: 9788365625441
Kod paskowy: 9788365625441
Autorzy: Trius Angie, Doran Mark, Blasco Julio Antonio
Format: 25.4x25.4cm
Głębokość (mm): 12
Język oryginału: angielski
Języki: polski
Grupa towarowa: Książka

Opinie - 0 opinii

+ Dodaj opinie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.