Moje konto  ▾

Chirurgia małych zwierząt. Tom 1

ISBN 9788376094403Autor T.W. FossumRok wydania 2009created_at 2013-06-26 12:32:14 UTCWydawnictwo Elsevier Urban & PartnerIlość stron 610 WIĘCEJ INFORMACJI ↓

Oferty niedostępne

Niestety żaden ze sklepów nie oferuje obecnie tego produktu.

Popularne produkty Elsevier Urban & Partner  ▾ poprzednienastępne

Popularne produkty z kategorii Zdrowie, medycyna, uroda innych firm  ▾ poprzednienastępne

Informacje o produkcie

ISBN9788376094403
AutorT.W. Fossum
Rok wydania2009
created_at2013-06-26 12:32:14 UTC
WydawnictwoElsevier Urban & Partner
Ilość stron610

Bezdyskusyjny bestseller światowej listy podręczników z zakresu weterynarii. Jest to książka, z której korzysta się latami, w miarę praktyki i nabywania doświadczenia wybierając rozdziały dotyczące coraz bardziej zaawansowanych technik i procedur. Podręcznik jest podzielony na pięć części:: Podstawy chirurgii, Endoskopia, Chirurgia tkanek miękkich, Ortopedia oraz Neurochirurgia.

W rozdziale dotyczącym podstawowych zasad chirurgii wyczerpująco omówiono rodzaje szwów chirurgicznych, opiekę przed- i pooperacyjną, wytyczne antybiotykoterapii profilaktycznej i leczniczej, analgezję i postępowanie żywieniowe.

Następne rozdziały dostarczają szczegółowych wskazówek dotyczących najczęściej przeprowadzanych zabiegów, jak kastracja i sterylizacja, a także bardziej specjalistycznych procedur, jak kraniotomia, lobektomia, chirurgia oka oraz zabiegi mało inwazyjne.

Nowatorskim i bardzo przydatnym pomysłem jest umieszczenie zgadnień anestezjologicznych w rozdziałach dotyczących przeprowadzania określonych zabiegów. W podręczniku umieszczono ponad 1500 kolorowych rycin, w tym doskonałej jakości fotografie i rysunki przeprowadzające czytelnika krok po kroku przez poszczególne procedury-od uzyskania dostępu aż do założenia końcowych szwów. Książka jest napisana przez lekarzy-praktyków dla lekarzy-praktyków i mamy nadzieję, że zdobędzie uznanie wśród lekarzy weterynarii i studentów poszukujących nowoczesnego i aktualnego podręcznika chirurgii na najwyższym poziomie edytorskim.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.