Moje konto  ▾

Ciemno czyli jasno [opr. miękka]

ISBN 9788393588565Autor Jakimowicz MarcinRok wydania 2013Oprawa miękkaWydawnictwo NiecałeIlość stron 312 WIĘCEJ INFORMACJI ↓

3 oferty z 3 sklepów internetowych

Informacje o produkcie

ISBN9788393588565
AutorJakimowicz Marcin
Rok wydania2013
Oprawamiękka
WydawnictwoNiecałe
Ilość stron312

W mroku jest tyle światła... ks. Mirosław Nowosielski, Anna Golędzinowska, Leszek Dyblik, o. Wojciech Ziółek, Ireneusz Krosny, o. Leon Knabit, Jadwiga Basińska, Jacek Borusiński, Przemysław Babiarz, Antonina Krzysztoń, Michał Lorenc, Robert "Litza" Friedrich, Jasiek Mela, o.

Maksymiliań Stępień, Piotr Jaskiernia, ks. Stanisław Urbaniak, ks. Leszek Misiarczyk, o. Wojciech Jędrzejewski, o. Stanisław Jarosz, bp Grzegorz Ryś, ks. Grzegorz Strzelczyk, o. Michał Zioło, o. Augustyn Pelanowski, Aleksander Bańka, Jacques Verlinde Zbiór poruszających wywiadów Marcina Jakimowicza opublikowanych na łamach "Gościa Niedzielnego" w latach 2008-2013 "Gdy miałem 13 lat, w wypadku straciłem rękę i nogę.

Ale to nie był najtragiczniejszy moment w moim życiu. Kiedy miałem siedem lat, spłonął nasz dom w Malborku. Rodzice, ja, dwie moje siostry i brat staliśmy i patrzyliśmy, jak tracimy wszystko. Rok później utopił się mój młodszy brat, Piotruś" - taki scenariusz opowiedział mi Jasiek Mela.

Prawdziwe trzęsienie ziemi. Zapytałem go, jak wyjść spod takich gruzów - pisze Marcin Jakimowicz, autor książki "Ciemno, czyli jasno", we wstępie do jednego z wywiadów. To zbiór poruszających 25 rozmów "na śmierć i życie".

W książce m.in.:Uwielbiana we Włoszech była modelka Anna Golędzinowska mówi szczerze o piekle show biznesu, którego doświadczyła na własnej skórze. Najbardziej znany polski mim Ireneusz Krosny udowadnia, że oprócz niemych skeczy, ma też wiele do powiedzenia.

Jadwiga Basińska i Jacek Borusiński z kabaretu Mumio otwarcie opowiadają o swoich słabościach i doświadczeniu mocy. O bandyckiej duszy opowiada Lech Dyblik, aktor znany z "Pokłosia". "Róży", "Domu złego" O.

Leon Knabit mówi o tym, jak tynieccy mnisi przygotowują się na koniec świata. A kompozytor Michał Lorenc tłumaczy, dlaczego denerwuje się, gdy słyszy, że "chrześcijaństwo jest normą". Egzorcysta ks.

Leszek Misiarczyk odpowiada na pytanie, czy warto liczyć demony siedzące na tabletce homeopatycznej i dlaczego złe duchy nie znają się na żartach. A o. Jacques Verlinde, prawie doktor fizyki i chemii, dawny pasjonat i praktyk wschodnich szkół medytacji transcendentalnych, mówi o tym, czy prostytutki znajdą się w niebie.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.