Moje konto  ▾

Diagnoza przedszkolna. Gotowość dziecka do podjęcia nauki w szkole [opr. kartonowa]

ISBN 9788371344800Autor Iwona Wąsik, Lucyna KlimkowskaRok wydania 2011Oprawa kartonowaWydawnictwo HARMONIAIlość stron 24 WIĘCEJ INFORMACJI ↓

8 ofert z 8 sklepów internetowych

Informacje o produkcie

ISBN9788371344800
AutorIwona Wąsik, Lucyna Klimkowska
Rok wydania2011
Oprawakartonowa
WydawnictwoHARMONIA
Ilość stron24

Diagnoza przedszkolna gotowości dziecka do podjęcia nauki w szkole to narzędzie badawcze przygotowane z myślą o nauczycielach pracujących w przedszkolach, oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz w innych formach wychowania przedszkolnego. Zebrane tu zadania obejmują zasadnicze kompetencje dziecka w obszarach, które mają istotny wpływ na przyszłe powodzenie w szkole. Są to: Odporność emocjonalna, Sprawność psychomotoryczna, Kompetencje poznawcze oraz Aktywność dziecka.

Dzięki diagnozie nauczyciel może określić poziom przygotowania dziecka do nauki w klasie pierwszej i wskazać potrzeby związane z jego rozwojem psychofizycznym oraz opracować indywidualny program wspomagania i korygowania rozwoju dziecka, które tego potrzebuje.
Komplet materiałów zebranych w teczce składa się z instrukcji i wskazówek dla badającego, arkusza obserwacyjnego oraz kart pracy dla dziecka.
Diagnoza przedszkolna jest suplementem do programu wychowania i kształcenia oraz wspomagania rozwoju dzieci w wieku przedszkolnym Kolorowy świat.

Komentarze i pytania

Zadaj pytanie dotyczące produktu lub zostaw komentarz na jego temat.